Otworzyłem firmę budowlaną w Niemczech

Odkąd tylko skończyłem szkołę pracowałem na budowach. Mimo iż jest to ciężka praca fizyczna, lubiłem to zajęcia. Kiedyś przypadkiem dowiedziałem się, że w Niemczech będąc budowlańcem można zarobić nawet kilkukrotnie więcej niż u nas w kraju. Od razu zdecydowałem się wyjechać. Popracowałem trochę w firmach budowlanych, aż w końcu zdecydowałem się na samozatrudnienie.

Zalety jednoosobowej firmy budowlanej w Niemczech

jak otworzyć jednoosobową firmę budowlaną w niemczechMój kolega, który kiedyś był w takiej samej sytuacji jak ja, podpowiedział mi jak otworzyć jednoosobową firmę budowlaną w Niemczech. Pomógł mi on załatwić wszystkie formalności. Dowiedziałem się od niego, jakie dokumenty muszę skompletować i do jakiego urzędu je złożyć. Okazało się, że założenie jednoosobowej działalności w Niemczech jest bardzo proste. W dodatku samo zarejestrowanie firmy nie jest związane z żadnymi dodatkowymi kosztami. To było dla mnie niezwykle istotne. Razem ze znajomym pochodziłem trochę po urzędach i zebrałem wszystkie potrzebne mi dokumenty. Bez problemu uzyskałem także wpis do izby rzemieślniczej, który był wymagany w przypadku jednoosobowych firm budowlanych. W ciągu kilku dni udało nam się złożyć wszystkie dokumenty w urzędzie i pozostało tylko czekać na możliwość otworzenia firmy. Dosłownie z dnia na dzień uzyskałem odpowiednie pozwolenia i jeszcze tego samego dnia mogłem rozpocząć działanie.

Byłem bardzo zadowolony z faktu, że formalności związane z otworzeniem takiej działalności na terenie Niemiec są tak proste i nieskomplikowane. Nawet ja, nie mający do tej pory nic wspólnego z urzędami i nie do końca świadomy tego, co może mnie czekać, poradziłem sobie z tym bez najmniejszego problemu. A zresztą, nawet gdyby coś poszło nie tak, zawsze mogłem bez żadnych konsekwencji po prostu uzupełnić formalności w odpowiednim czasie.