Piękna drewniana podłoga

Od lat najpopularniejszym sposobem wykańczania podłogi drewnianej jest jej lakierowanie. Ma ono na celu zabezpieczenie drewna przed wszelkimi uszkodzeniami – zarówno mechanicznego, jak i chemicznego rodzaju, oraz nadanie powierzchni podłogi eleganckiego wyglądu. Wielu z nas obawia się jednak, że lakierowanie zniszczy naturalny wygląd drewna. Czy słusznie?

Lakier półmatowy od firmy Bona

półmatowy lakier bona megaNa polskim rynku dostępne są produkty firmy Bona, które zróżnicowane są między innymi pod względem połysku, jaki można uzyskać przy ich pomocy w końcowym efekcie. Jednym z produktów, który będzie nas szczególnie interesował, kiedy oczekujemy możliwie jak najnaturalniejszego efektu lakierowania podłogi, będzie półmatowy lakier Bona Mega. Produkt ten cechuje się bardzo wysoką odpornością na ścieranie, dzięki czemu doskonale sprawdza się nie tylko przy lakierowaniu podłóg, które znajdują się w naszym domu, ale swoje zastosowanie znajduje również na podłogach biurowych, podłogach mniejszych sklepów i pokojów hotelowych. Jego skład pozwala uzyskać doskonałą ochronę przed wilgocią i śladami po obuwiu, co z pewnością jest cechą przemawiającą za jego użytecznością w przestrzeni obszarów użyteczności publicznej. Lakier Bona Mega cechuje się też właściwościami poziomującymi. Dodatkowo, dzięki swojemu półmatowemu wykończeniu, gwarantuje naturalny wygląd drewna, bez utraty jego specyficznej w dotyku struktury.

Kiedy chcemy zabezpieczyć naszą podłogę przed, naturalnymi w czasie eksploatacji, zniszczeniami, a jednocześnie chcemy zachować jej surowy wygląd, warto z pewnością rozważyć możliwość zastosowania półmatowego lakieru na powierzchni podłogi. Na rynku dostępnych jest kilka produktów, które na pewno swoim efektem końcowym spełnią nasze oczekiwania.