Piękno ściennych dekoracji

 

Moje ukochane miasto, Warszawa nieustannie zachwyca mnie swoją różnorodnością. Wiele osób uważa stolicę Polski za szarą i nudną, ale to znaczy, że poznali ją tylko powierzchownie. Wnętrze Warszawy jest szalenie ciekawe i kolorowe, tętni życiem.

Ścienne dekoracje w warszawskich mieszkaniach

dekoracje ścian w WarszawieKolory, piękno Warszawy nie objawia się tylko w bogatej kulturze, wielu ciekawych miejscach czy ambitnych ludziach, ale również jeszcze głębiej. Mieszkam tu od urodzenia i uwielbiam obserwować proces tworzenia wizerunku tego miasta przez jej mieszkańców. Tworzą niepowtarzalną atmosferę i ciekawy klimat, sprawiają, że lubię tu wracać i kocham to miasto całym sercem. Każdego dnia odkrywam nowe, fascynujące miejsca stolicy. Ostatnio zachwyciłem się cudownymi wnętrzami domów warszawiaków. Dekoracje ścian Warszawa potrafią być niesamowicie różnorodne i ciekawe. To, co mnie równocześnie bawi i fascynuje to fakt, że wnętrza mieszkań często oddają charakter osób w niej mieszkających. Przykładowo mój przyjaciel, zapalony historyk, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim posiada imponujący zestaw reprodukcji najważniejszych dzieł przedstawiających historię Polski. Malowała mu je jego córka, która ma bez wątpienia wielki talent. Z kolei w rodzinnym domu mojej siostry, która głęboko wierzy w siłę tradycji i więzi rodzinnych, można zobaczyć na ścianach odciski kolorowych dłoni, dużo fotografii i oprawionych najstaranniej wykonanych przez dzieci rysunków. W małym mieszkaniu mojej bratanicy, młodej studentki można spotkać wyłącznie kolorowe tapety, które pozostały jeszcze po poprzednim lokatorze. Najbardziej fascynuje mnie jednak dom mojej starszej ciotki. Jest to bardzo przestrzenny, dwupiętrowy dom – w każdym z pomieszczeń można tam spotkać coś piękniejszego. W kuchni znajduje się piaskowiec, w eleganckiej łazience natomiast prezentują się ozdobne sztukaterie.
Poszukując piękna Warszawy nie należy zagłębiać się tylko w to, co widoczne gołym okiem. Jej wizerunek tworzą również imponujące wnętrza domów, osobiście uwielbiam się nimi inspirować. Niedługo planuję remont w swoim domu i już zastanawiam się nad tym w jakim stylu będzie mój dom.