Płyta warstwowa jako budulec na garaż

Nie każdy decyduje się na budowę garażu murowanego obok swojego domu. Wiadomo, że są inne metody na to, y garażować pojazd w dobrych warunkach. Jednocześnie można oszczędzić pieniądze. Zamiast wydać sto tysięcy, wystarczy dwa, aby pozwolić sobie na garaż. A co wykorzystać do jego budowy? Wiele osób wybiera blachę. Ja postawiłbym na płytę warstwową, która jest o wiele lepsza. 

Garaż zbudowany z płyty warstwowej

garaże z płyt warstwowychTaka płyta jest najlepszym budulcem na garaż. Dzięki niej można stworzyć wewnątrz idealne warunki. Garaże z płyt warstwowych utrzymują temperaturę zbliżoną do tej, która jest na zewnątrz. Jednak nigdy nie spada w nich temperatura poniżej pięciu stopni Celsjusza. Samochód nie będzie miał problemów z zapłonem. Do tego wilgotność jest ograniczona. Auto nie rdzewieje. Z czego składa się płyta warstwowa? Od zewnątrz jest to blacha. Zwykła lub falista, w zależności od wersji. Za blachą znajdziemy materiał termoizolacyjny oraz folię paroszczelną. Dzięki temu mamy doskonałą termoizolację. Ostatnia warstwa, czyli ta, która jest wewnątrz może składać się z blachy lub płyty kartonowej. W zależności od tego, na jaką płytę warstwową się zdecydujesz. Nie jest ona droga. Za budowę garażu dla dwóch pojazdów zapłacisz około trzech tysięcy. Suma jest dość śmieszna, patrząc na to, ile kosztuje garaż murowany z ociepleniem go, oraz pomalowaniem na estetyczny kolor.

Samochód trzeba przechowywać w dobrych warunkach. Dzięki temperaturze zbliżonej do tej na powierzchni sól drogowa nie będzie wżerać się w karoserię. Unikniemy także rdzy przez ograniczenie wilgotności wewnątrz garażu. Jest to najlepsza możliwość, jeśli chodzi o przechowywanie samochodów. Do tego cena jest bardzo atrakcyjna. Nie trzeba dużo oszczędzać, aby pozwolić sobie na tego typu garaż.