Polecane automaty do pakowania

Jednym z najprostszych, a jednocześnie najbardziej nielubianych zadań w naszym zakładzie było do tej pory pakowanie produktów do opakowań zbiorczych na końcu linii produkcyjnej. Nie było to zadanie szczególnie męczące czy wymagające nakładu siły, aczkolwiek było najbardziej nużącym zadaniem na całej linii, i jako takie mogło być zautomatyzowane w pierwszej kolejności.

Kompaktowe roboty przemysłowe do pakowania wyrobów

nowoczesne roboty do pakowaniaAutomatyzacja każdego zakładu była przeprowadzana przede wszystkim przez wprowadzenie do użycia maszyn, wykonujących część lub całość zadań na konkretnym stanowisku pracy za fizycznych pracowników. W naszym zakładzie, pracowników mogły zastąpić nowoczesne roboty do pakowania, które wykonywały pracę równie szybko jak pozostałe maszyny na linii produkcyjnej, a w przeciwieństwie do pracowników fizycznych, nie męczyły się i nie nużyły ciągłą, monotonną pracą. Maszyny nie musiały wykonywać żadnych skomplikowanych zadań z użyciem precyzyjnych narzędzi elektrycznych, dlatego zamiast dużych maszyn, jakie z reguły montowane są na stanowiskach konstrukcyjnych czy obróbkowych mogliśmy wykorzystać bardziej kompaktowe automaty do pakowania wyrobów. Są one jednak bardzo precyzyjne, i jeszcze nigdy nie były przyczyną uszkodzenia pakowanego towaru, głównie z powodu ich adaptacyjnego oprogramowania, które doskonale reguluje naciskiem ramion i uchwytów w taki sposób, by przenoszenie wyrobów było szybkie, ale również i bezpieczne.

Nasze roboty posiadają jedno ramię transportowe, oraz jedno ramię narzędziowe, które zamyka i zabezpiecza opakowania zbiorcze przed transportem do magazynu zakładowego. Robot wykonuje swoje zadania tak szybko, iż zazwyczaj nie ma mowy o najmniejszych przestojach podczas pakowania i transportu towaru.