Polecane olejki cbd 5

Czym są konopie, większość osób wie, choć przeważnie kojarzą je głównie z marihuaną, która jest z nich wytwarzana. Nie mniej jednak trzeba mieć świadomość, że istnieje kilka odmian konopi, które wyróżniają się zupełnie innymi właściwościami.

Jak działa olej konopny?

olejek konopny 5Cenne właściwości konopi były już znane w czasach starożytnych, a dziś są one szeroko wykorzystywane w różnych branżach. Przede wszystkim są to dwie odmiany: indyjskie i siewne, z czego tylko ta druga jest całkowicie bezpieczna i powszechnie wykorzystywana w produkcji kosmetyków, olejków, maści czy też ekstraktów. Konopie siewne zawierają mnóstwo kannabidiolu, który wykazuje silne oddziaływanie na nasz układ nerwowy, ale nie tylko. To substancja o wszechstronnym działaniu leczniczym i prozdrowotnym, dzięki czemu można ją stosować w wielu schorzeniach i dolegliwościach. Przede wszystkim  największym zainteresowaniem  cieszy się olejek konopny 5, 10, 20  lub 30 procentowe są najczęściej wybierane. Ich stężenie mówi o szybkości działania i także skuteczności, dlatego też, jeżeli chcemy stosować olejek w celu wyciszenia i unormowania rytmu snu, to najlepsze będą słabsze olejki. Idealny będzie olejek pięcio – dziesięcioprocentowy. Natomiast w celu leczniczym, na przykład stanu zapalnego czy nawet zmian nowotworowych, lepsze będą wyższe stężenia, sięgające nawet pięćdziesięciu procent. Co do stosowania, to jest ono jednakowe dla wszystkich rodzajów olejków, czyli wystarczy dzienne przyjmować około kilka kropli.

Do najważniejszego działania olejku konopnego trzeba zaliczyć właściwości przeciwwymiotne, przeciwzapalne, antynowotworowe czy przeciwbólowe. W sprzedaży znajdziemy je też w połączeniu z innymi, cennymi ekstraktami, które wzbogacają ich wartość i zwiększają działanie.