Pomocna zabawka dla dziecka

Autyzm jest poważnym zaburzeniem na tle neuronowym, które zazwyczaj daje o sobie znać we wczesnym dzieciństwie i pozostaje już na całe życie. Ponieważ oddziałuje na różne sfery życia, stosowane są różne terapie. W terapiach często stosowane są zabawki.

Kolorowa i przydatna zabawka dla dziecka z autyzmem

kolorowe zabawki dla dzieci autystycznychW terapiach pomocne są różnego rodzaju akcesoria, które pomagają w sferze komunikacji, behawioralnej czy nawet biomedycznej. Do wyboru są zarówno proste kolorowe zabawki dla dzieci autystycznych, jak i te nieco bardziej zaawansowane. Dla najmłodszych polecane są na przykład proste drewniane puzzle z przyjaznymi kolorowymi zwierzątkami albo na przykład plastikowa dmuchana piłeczka, która oprócz zabawy pozwala kontrolować i ćwiczyć oddech, a także uczyć się koncentracji i zachowania spokoju. Popularne są również duże piłki gimnastyczne, które mogą służyć zarówno rehabilitacji, jak i ćwiczeń sensorycznych. Wiele dzieci autystycznych lubi czuć się bezpiecznych i schować się jakimś miejscu, stąd często podobają im się tunele, w których można się przeciskać lub leżeć. Warto zainwestować w kolorowy, na przykład w kształcie gąsienicy czy jakiegoś zwierzątka. Sprawdzają się również bączki, które można traktować jako na przykład karuzele. Szczególnie pomagają rozwijać koordynację ruchową. W terapiach sprawdza się również dość duży tunel, przez który dziecko musi się przecisnąć, żeby wyjść na drugą stronę. Wykonany jest z miękkich, przyjemnych materiałów, a wrażenia dotykowe pozwalają dziecku na wyciszenie się.

Zabawki dla dziecka z autyzmem odznaczają się przede wszystkim przyjemnymi materiałami oraz wieloma kolorami, które pozwalają dziecku oswoić się z nimi. Mają również ogromne znaczenie terapeutyczne, które pozwala na rozwój dziecka w różnych obszarach.