Popularne kabiny prysznicowe

 

Każdy z nas codziennie bierze kąpiel, korzystając z prysznica, albo z wanny. To obowiązkowe wyposażenie każdej łazienki, tak samo jak umywalka i muszla klozetowa. Istnieje mnóstwo rodzajów pryszniców i brodzików, ale nie każdy będzie idealny dla nas.

Jak wybrać najlepszą kabinę prysznicową?

kabiny prysznicowePlusem wanny jest komfort jaki daje po ciężkim dniu, kiedy chcemy się zrelaksować w gorącej kąpieli. Zajmuje ona dużo miejsca, ale możemy w niej poleżeć, czego nie można powiedzieć o prysznicu. Plusem prysznica jest możliwość szybkiej kąpieli i zaoszczędzenia wody, gdyż zużywamy jej zdecydowanie mniej, aniżeli podczas napełniania wanny po brzegi. Wybierając kabiny prysznicowe, musimy wziąć pod uwagę metraż naszej łazienki, gdyż od tego zależy na jaką jego wielkość możemy sobie pozwolić. W małych łazienkach najlepiej się sprawdzają kabiny narożne w kształcie półokrągłym, bo zajmują mało miejsca. Kabina prysznicowa składa się z brodzika, ścian bocznych i urządzeń sanitarnych, które są w środku montowane. Brodzik może być płytki i niski, albo sięgający do połowy łydki. Niektóre brodziki posiadają miejsce do siedzenia pod prysznicem. Ściany kabiny są wykonane z plastiku, który jest najtańszą wersja, ale również dostaniemy ściany ze szkła hartowanego, ktore są odporne na uszkodzenia i zarysowania. Kabina może być zamykana jak klasyczne drzwi, albo być zasuwana dzięki specjalnym mechanizmom umieszczonych na górze i dole drzwi kabiny. Co do urządzeń sanitarnych, to konieczna będzie duża słuchawka prysznicowa i bateria.

Bez względu na kształt brodzika i wybór ścian kabiny, musi ona przede wszystkim być szczelna. Odpowiednie uszczelki i silikon w miejscach łączenia, powinien rozwiązać problem. Kabiny kupimy w sklepach z armaturą lazienkową, albo w marketach budowlanych. 

Informacje pochodzą z https://mixhurt.com.pl/