Popularne złomowanie auta

Każdy samochód, bez względu ile za niego zapłaciliśmy, prędzej czy później zamieni się w złom. Na szczęście pojazdy są wykonane z z materiałów, które mogą być ponownie wykorzystane, dlatego też złomowiska nie tylko skupują wraki, ale sprzedają ich części.

Po co złomować samochód?

złomowanie samochodu w poznaniuNa złomowisko trafiają wszystkie samochody, kwestią jest tylko w jakim są stanie. Wynika to z faktu, że nie są niezniszczalne, zatem nadejdzie moment, kiedy ich naprawa przestanie być opłacalna. Przeważnie ten moment następuje po kilkunastu latach użytkowania, ale bywają sytuacje, kiedy w  kilkuletnim pojeździe ulegnie uszkodzeniu silnik czy kilka innych kluczowych mechanizmów, w związku z czym ich naprawa może kosztować tyle, co nowy pojazd. W takiej sytuacji wielu właścicieli pojazdów decyduje się na ich złomowanie, gdyż kalkulując koszty naprawy i obowiązkowych ubezpieczeń, będą na tyle wysokie, że lepiej będzie kupić inny samochód, a tego się pozbyć. Złomowanie samochodu w Poznaniu zajmuje zaledwie kilka chwil, gdyż wszelkie formalności są ograniczone do minimum. Po przywiezieniu samochodu na szrot, jest on ważony, gdyż jest to istotne ze względu na wysokość wypłaty. Waga pojazdu powinna być równa tej, która jest podana w dowodzie rejestracyjnym, gdyż w przeciwnym wypadku właściciel pojazdu będzie musiał dokonać dopłaty za każdy brakujący kilogram. Po zezłomowaniu samochodu, jego właściciel otrzymuje specjalne potwierdzenie, z którym musi się udać do stosownego urzędu, w celu jego wyrejestrowania.

Przeważnie za skup samochodu, jego właściciel nie dostaje zbyt wiele, ponieważ płatność odbywa się na podstawie kilogramów złomu. Najczęściej jest to kilkaset złotych za samochód osobowy. Jest to też jedyny sposób, poza sprzedażą, na zwolnienie z obowiązku ubezpieczenia auta.