Poręczne respiratory medyczne

Podczas pandemii COVID-19 rośnie zapotrzebowanie na maski oddechowe. Respiratory to złożone urządzenia medyczne, które zapewniają sztuczne oddychanie lub ułatwiają oddychanie. Ciśnienie respiratora i szybkość przepływu to czynniki decydujące o komforcie pacjenta. Ważne jest, aby pracownicy służby zdrowia znali parametry, które należy ustawić dla konkretnego pacjenta i istniejących warunków.

Niewielkie respiratory medyczne

nieduże respiratoryCzujniki różnicy ciśnień są stosowane w różnych urządzeniach do pomiaru przepływu. Przepływ powietrza jest proporcjonalny do spadku ciśnienia na zwężeniu ścieżki przepływu powietrza. Czujnik mierzy różnicę ciśnień. Następnie wysyła sygnał na ekran wentylatora. Pętla sprzężenia zwrotnego w sterowniku wentylatora umożliwia czujnikowi utrzymanie i monitorowanie wymaganych warunków. Czujniki są używane w trzech różnych aplikacjach. Jego celem jest pomiar wydolności oddechowej, czyli tor strumienia powietrza przy wdechu, tor strumienia powietrza przy wydechu, proksymalny tor strumienia powietrza. Podczas produkcji respiratorów należy sprawdzić każde urządzenie oraz zamontowany w nim czujnik ciśnienia. W związku z pandemią COVID-19 znacznie wzrosło zapotrzebowanie na nieduże respiratory. W rezultacie przemysł oddechowy jest potrzebny i cały czas wzrasta potrzeba na sprzęt i materiały. W związku ze wzrostem ilości produkowanych respiratorów konieczne jest również sprawdzenie działania, wydajności i zgodności z parametrami technicznymi masek już eksploatowanych. Takie testy są wykonywane przy użyciu systemów testowych i sprzętu używanego do testowania respiratorów i innych urządzeń medycznych. Należą do nich np. urządzenia wirówkowe i pompy, które zapewniają precyzję i bezpieczeństwo.

W okresie wzmożonego zapotrzebowania na respiratory w procesie produkcyjnym wymagane są elastyczne warunki produkcji umożliwiające produkcję krytycznych komponentów i czujników wewnętrznych. Potrzebne są również nowe urządzenia testujące. Aby zapewnić wysoką jakość, niezbędny jest wydajny system magazynowania z dokładnymi czujnikami monitorującymi i sterownikami.