Posiedzieć na betonowej ławce

W jaki sposób spędzacie wolny czas? Większość z Was odpowie mi zapewne, że wolny czas spędza przy komputerze. Cóż za zmora dzisiejszych czasów! No dobrze, o ile używamy komputera w granicach rozsądku, wszystko jest w porządku. Gorzej, jeśli nie do końca panujemy nad czasem spędzanym przed monitorem. Aby Was zaskoczyć polecam Wam pójść na spacer do parku!

Zatrzymaj się przy betonowych ławkach parkowych

ławki betonoweOtóż to! Nic wymyślnego, a jakże skutecznego. Musicie przekonać się sami. Wyrwanie się z szeregu wykonywania codziennych schematów pobudza nasze myślenie. Dopóki wirujemy w denerwujących nas sprawach codzienności zazwyczaj nie ma czasu aby pomyśleć o sobie. A jeśli czujemy chęć dokonania zmian, zacznijmy od poprawy drobnych szczegółów. Np. warto pójść do parku gdzie są ławki betonowe. Wybrać sobie jedną, usiąść na niej i nasza głowa relaksując się zacznie nam podpowiadać dużo fajnych refleksji. Oczywiście pamiętajcie aby nie siadać na betonie bo się przeziębicie! Ławki betonowe mają drewniane deski, na których wygodnie się siedzi. Można też usiąść na niej wraz z przyjaciółmi. Grunt to porzucić choć na chwilę ściany swojego pokoju, zaczerpnąć świeżego powietrza, a na pewno poczujecie specyficzny dopływ endorfin. Nieco starsi czytelnicy zapewne pamiętają, że jeszcze kilkanaście lat temu, spędzało się w koleżeńskim gronie całe wieczory przesiadując na ławkach i rozmawiając…

W tamtych czasach nikt zapewne nie traktował pobytu w parku jako czegoś nadzwyczajnego. Nikt nie przypuszczał, że dziś tak prozaiczna czynność będzie wymagała od nas tak dużej motywacji. Życie wciąż nas zaskakuje i oby były to niespodzianki pozytywne, tak jak spacer do parku lub…gdziekolwiek. Przekonajcie się sami, naprawdę warto regularnie dotleniać organizm.