Potrzebowałam doradcy restrukturyzacyjnego

Jakiś czas temu podjąłem decyzję o tym, że muszę zrestrukturyzować swoją firmę. Na obecnych zasadach jak teraz nie mogła ona dłużej działać, ponieważ rynek i preferencje klientów bardzo się zmieniły, a ja zwyczajnie za tymi zamianami nie nadążałem. Przez to wpadłem w długi i obawiałem się, że jeśli restrukturyzacja nie pomoże, będę musiał ogłosić upadłość.

Skorzystałem z usług doradcy restrukturyzacyjnego

doradca restrukturyzacyjnyPoczątkowo miałem nadzieję, że poradzę sobie z tym sam. Wypełniłem odpowiedni wniosek i złożyłem go do odpowiednich instytucji. Poinformowałem o wszystkim swoich wierzycieli i pracowników firmy. Szybko jednak przekonałem się, że nie jest to takie proste, jak mogło mi się wydawać. Okazało się, że popełniłem wiele błędów formalnych. Nie poddawałem się jednak. Musiałem skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy restrukturyzacyjnego. Odpowiednią osobę poleciła mi moja przyjaciółka. Był to doradca restrukturyzacyjny z wieloletnim doświadczeniem na rynku, z którego usług ona sama kiedyś korzystała i była bardzo zadowolona. Dowiedziałem się od niej, że jest to wybitny specjalista, który pomaga zarówno przy wypełnieniu wniosku o restrukturyzację, jak i na każdym późniejszym kroku związanym z przeprowadzaniem procesu restrukturyzacyjnego. Zachęcony pozytywną opinią przyjaciółki, zdecydowałem się skorzystać z jego usług.

Jeszcze tego samego dnia zadzwoniłem do niego i umówiłem na pierwsze spotkanie w jego biurze. Od razu przez telefon powiedział mi on, jakie dokumenty powinienem ze sobą zabrać, aby mógł mi on od razu pomóc. Na spotkaniu podszedł on do sprawy z dużym zaangażowaniem, pomógł napisać odpowiedni wniosek, a także podpowiedział, czego powinienem się spodziewać w najbliższym czasie i co muszę zrobić, aby postępowanie okazało się skuteczne.