Potrzebowałam polskich świec sojowych

Na co dzień staram się bardzo dbać o środowisko naturalne. Zależy mi na tym, aby nie produkować zbyt dużo śmieci, dbać o zwierzęta, a także wspierać lokalnych przedsiębiorców. Ostatnio chciałam urządzić dla mojego narzeczonego kolację przy świecach. Tak się złożyło, że akurat żadnej w domu nie miałam. Musiałam ją kupić. Oczywiste było dla mnie to, że zwrócę uwagę na to, jaką świecę kupuje.

Zalety wysokojakościowych, sojowych świec zapachowych

polskie świece sojoweWybrałam się do lokalnego sklepu z artykułami gospodarstwa domowego, gdzie bez problemu dostałam to, czego potrzebowałam. Były to polskie świece sojowe. Zostały one ręcznie wykonane przez rodzimego producenta świec sojowych. Od sprzedawczyni dowiedziałam się, że świece sojowe są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie troskę o środowisko naturalne. Są one bowiem odpowiednie dla wegan i nie mają w swoim składzie żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Poleciła mi ona świece zapachowe. Zwróciła także uwagę, że aromaty, które zostały wykorzystane do produkcji tych świec nie zawierają ftalanów oraz substancji sklasyfikowanych, jako rakotwórcze, czy toksyczne. Można je więc bez problemu palić nawet w zamkniętych pomieszczeniach, w których przebywają dzieci lub zwierzęta domowe. Dodatkową zaletą świec sojowych jest to, że są bardzo wydajne i palą się nawet dwukrotnie dłużej niż zwykłe świece parafinowe.

Od razu zdecydowałam się zakupić dwie takie świeczki i muszę przyznać, że szybko przekonałam się, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Wszystko dzięki temu, że okazały się one naprawdę wysokojakościowe. Przede wszystkim posiadały one bardzo ładny, delikatny zapach, który unosił się w pomieszczeniu nawet do kilku godzin po tym, jak świeczka została zgaszona. Właśnie czegoś takiego potrzebowałam.