Powietrzne pompy ciepła i ich wszechstronne zastosowanie

Powietrzne pompy ciepła powietrze woda to rozwiązanie cieszące się coraz to większą popularnością. Nie ma co się dziwić – urządzenie to dba nie tylko o nasz budżet, ale także ekologię oraz bezpieczeństwo. Powietrzne pompy ciepła pobierają energię z powietrza, które jest źródłem nieskończonym. Cechują się dużą niezawodnością, hałaśliwością a także łatwością w obsłudze. Pompa ciepła woda-powietrze to rozwiązanie nie tylko dla domów jednorodzinnych.

Pompy ciepła

pompy ciepłaCoraz częściej spotykamy je w instytucjach publicznych; urzędy, szkoły – podczas gdy mamy do ogrzania tak dużą powierzchnię, pompy ciepła powietrze woda pozwoli nam zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, jednocześnie zapewniając odpowiednią temperaturę na powierzchni całego budynku. Kolejnym miejscem, gdzie spotkać możemy powietrzne pompy ciepła jest infrastruktura: ulice, tory (ochrona przed zamarzaniem).
Bardzo dużym powodzeniem cieszą się także w turystyce: pompa ciepła woda-powietrze wykorzystywana tu jest do ogrzewania lub klimatyzowania budynków, produkcji ciepłej wody użytkowej, podgrzewania basenów a także podtrzymywania lodowisk. Powietrzne pompy ciepła przydają się także rolnikom; znajdują swoje zastosowanie w szklarniach lub przy hodowli ryb.

Co więcej, urządzenia te możemy spotkać w przemyśle spożywczym – w mleczarniach oraz rzeźniach. Nie ma się co dziwić, pompa ciepła woda-powietrze to rozwiązanie, które znacznie obniży koszty ogrzewania, nie stwarza żadnych problemów w obsłudze, dba o środowisko naturalne, ponieważ nie wydziela spalin, a także daje nam poczucie bezpieczeństwa – nie grozi nam ryzyko wybuchu, jak w przypadku urządzeń z paliwem lub gazem.