Praktyczne listwy wyrównujące progi

Podczas remontów bardzo często zdarza się, że zmieniamy podłogi. W łazience chcemy mieć płytki, w kuchni także, a w pokojach panele. Coraz częściej zdarza się, że w połowie korytarza pragniemy mieć efektowne płytki z ciekawym wzorem, a w pozostałej części stawiamy na tradycyjne, drewniane panele. Okazuje się, że połączenia takie staja się coraz modniejsze.

Listwy wyrównujące progi

listwy progowe wyrównująceNie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wcale nie jest łatwo efektownie połączyć te dwa elementy. Bardzo często pojawiają się spady spowodowane tym, ze płytki są znacznie grubsze niż panele lub też próbujemy połączyć płytki kuchenne z podłogą PCV, co również powoduje znaczny spad. Miejsce takiego łączenia bardzo często nie wygląda efektownie i psuje estetykę całego połączenia. Producenci produktów budowlanych wychodzą jednak naprzeciw takim problemom i stworzyli oni listwy progowe wyrównujące. Listwy takie wykonane są z najróżniejszych materiałów. Możemy spotkać listwy wykonane z plastiku, który będzie w kolorach odpowiadających płytkom, czy też panelom, które będzie łączył. Dostępne są także listwy progowe wyrównujące, które są wykonane z aluminium. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że są bardzo trwałe, a także ich ogromny wybór kolorów. Możemy spotkać listwy w kolorze srebrnym, który jest najczęściej wybierany przez klientów, ale dostępne są także listwy w kolorze złotym, czy też miedzianym. Każdy więc znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Przyznać trzeba, że listwy progowe wyrównujące mają ogromną liczbę zalet, która przekłada się na ich popularność. Nikogo więc nie dziwi, że są one tak często wykorzystywane przez osoby, który mają remont w domu lub też próbują w jakiś sposób zamaskować nieestetyczne łączenie powierzchni ich podłóg, które są wykonane z różnych materiałów.