Praktyczny biustonosz do karmienia

 

Moment pojawienia się na świecie dziecka jest bez wątpienia przełomowym dla każdej mamy. Na tą chwilę każda mama przygotowuje się przez dziewięć miesięcy, gdyż ma sporo do zrobienia. Przede wszystkim chodzi o skompletowanie wyprawki.

Jaki powinien być stanik do karmienia?

Biustonosz do karmieniaZdecydowana większość mam, sporo rzeczy dla siebie, z których będzie korzystać po porodzie, kupuje już będąc  w ciąży. To praktyczne podejście, gdyż często przez pierwsze dni lub nawet tygodnie, świeżo upieczona mam nie zajmuje się niczym innym jak opieką nad maluszkiem. Jednak jest pewna część kobiecej garderoby, którą zdecydowanie warto kupić niedługo przed rozwiązaniem. Jest to biustonosz do karmienia, który powinien być dobrze dopasowany. Jak wiadomo, kobiece piersi zaczynają się powiększać prawie od samego początku ciąży, a po porodzie mogą jeszcze szybciej rosnąć ze względu na gromadzące się w nich mleko. Stanik do karmienia przede wszystkim musi być wygodny i najlepiej o rozmiar większy, gdyż do każdej miseczki musimy jeszcze mieścić wkładkę laktacyjną, która nierzadko zajmuje sporo miejsca. Istotna jest regulacja zapięcia biustonosza, która powinna mieć dość duży zakres, aby można było go dopasować do obecnego etapu laktacji. Tego typu biustonosze mają odpinane miseczki, dzięki czemu można łatwo i szybko podać dziecku pierś, bez konieczności odsłaniania drugiej. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż mamy nieraz karmią swoje dzieci w miejscach publicznych, co nie zawsze jest komfortowe ze względu na otoczenie.

Na czas laktacji, z powodzeniem wystarczy mieć trzy – cztery biustonosze w podstawowych kolorach, aby można je było założyć pod każdą sukienkę i bluzkę. Jeżeli chodzi o cenę takiej bielizny, to przeważnie nie odbiega ona od zwykłych modeli staników.