Profesjonalne rękawice ochronne

O konieczności noszenia rękawic podczas pracy najczęściej przekonują się młodzi mechanicy samochodowi, którzy nie wyobrażają sobie możliwości doznania obrażeń przy konserwacji samochodów. Niestety, wiele preparatów, które służą do czyszczenia części samochodowych czy usuwania rdzy z metalowych powierzchni bywa bardzo szkodliwymi dla zdrowia.

Elastyczne rękawice jednorazowe do prac mechanicznych

tanie rękawiczki jednorazowe dla mechanikówCo więcej, niektóre środki, jakie stosowane są w warsztatach samochodowych bywają silnie żrące, dlatego konieczność ochrony dłoni przed takimi preparatami jest zawsze na pierwszym miejscu podczas zaopatrywania się w sprzęt ochronny. Zwykłe gumowe rękawiczki nie są jednak najlepszym wyposażeniem do warsztatu, przede wszystkim z racji braku trwałości i odporności na niektóre preparaty. W warsztatach samochodowych najczęściej stosowanym wyposażeniem są natomiast tanie rękawiczki jednorazowe dla mechaników, które przypominają nieco gumowe czy nitrylowe rękawiczki medyczne, choć przystosowane są właśnie do osłony dłoni przed chemikaliami stosowanymi w warsztacie. Te rękawiczki praktycznie nie krępują ruchów, i pozwalają na swobodną pracę przy naprawie samochodu w dowolnym momencie. Nie są też bardzo podatne na uszkodzenia mechaniczne, przecięcia czy rozerwanie. Wykonane są z tworzywa sztucznego które pozornie przypomina gumę, choć jest od niej o wiele twardsze i nieco mniej elastyczne.

Nie wchodzi w reakcję z większością chemii samochodowej, więc rękawiczki z niego wykonane mogą być bez obaw używane w każdym warsztacie. Jak większość rękawic nie mających możliwości wymiany powietrza, wewnętrzna warstwa jest wyłożona talkiem, zapobiegającym ślizganiu się mokrych dłoni w trakcie pracy. Rękawiczki te należy zutylizować po każdym użyciu, po kontakcie z substancjami chemicznymi.