Przedszkole z językiem obcym

 

Z pewnością wybór najlepszego przedszkola dla dziecka nie jest prosty, tym bardziej, że w dużych miastach jest ich naprawdę wiele. W Warszawie znajdziemy ich nawet kilkadziesiąt i stale pojawiają się nowe placówki, gdyż rośnie zapotrzebowanie na nie.

Czym się różnią przedszkola językowe od zwykłych?

językowe przedszkole - wilanówZapisanie dziecka do wybranego przedszkola zaczyna się na długo zanim przekroczy próg placówki. Na początku roku jest prowadzona rekrutacja na dany rok przedszkolny i odbywa się to za pomocą dedykowanego, ogólnopolskiego programu stworzonego do tego celu. Po miesiącu od złożenia wniosku, rodzice otrzymują informację czy dziecko zostało przyjęte czy też nie. W trakcie składania dokumentów o przyjęcie, rodzice mogą wybrać aż trzy różne placówki i wybrać jedną najlepszą, do której się dziecko dostanie. Do wyboru są placówki prywatne oraz samorządowe, które są zlokalizowane niemalże we wszystkich miastach Polski. Jeżeli interesuje nas dobre językowe przedszkole – Wilanów jest dzielnicą, w której go znajdziemy. Płatność za taką placówkę wynosi od ośmiuset do nawet tysiąca pięciuset złotych za miesiąc, zatem nie są to niskie koszty. Jednakże trzeba zauważyć, że panie opiekujące się maluchami, komunikują się z nimi przynajmniej dwoma językami, co pozwala się odnaleźć w placówce dzieciom, które mają w domu rodziców, posługujących się dwoma jeżykami. Na pewno mają też więcej zajęć językowych niż w przypadku zwykłych placówek. W Polsce jest takich przedszkoli nawet kilkadziesiąt i głównie są w dużych miastach.

Jeżeli chodzi o opiekę nad dziećmi, to większości placówek wygląda ona identycznie, ponieważ wymagania względem pań zajmujących się dziećmi są takie same. Różnią się jedynie standardem wyposażenia, ilością zajęć dodatkowych czy też posiłkami.