Przyjazne dzieciom przedszkole

Maluchy przeważnie swoje pierwsze lata życia spędzają z mamą w domu. Jeżeli nie może się ona nim opiekować, to najczęściej prosi o pomoc babcie lub dziadka, wynajmuje opiekunkę lub zapisuje do żłobka czy później przedszkola.

Jak wygląda opieka w przedszkolu?

niepubliczne przedszkola warszawaJeżeli rodzice decydują się na pozostanie z dzieckiem w domu aż do momentu, kiedy pójdzie do szkoły, to muszą mu zapewnić odpowiednią ilość bodźców. Na pewno trzeba stymulować jego mózg różnymi zabawami, zabierać na place zabaw i miejsca publiczne, aby maluchy mogły się integrować i także edukować. To dość wymagające zadanie, dlatego też większość rodziców posyła swoje dzieci do żłobków i przedszkoli. Jeżeli interesują nas niepubliczne przedszkola Warszawa jest miastem, w którym mają one bogata ofertę edukacyjną. Dzieci mają naturalną potrzebę zdobywania wiedzy i nowych umiejętności, dlatego tak ważne jest uspołecznianie maluchów. Przedszkole jest idealnym miejsce dla trzylatków, gdzie panie przedszkolanki organizują czas dzieciom w taki sposób, że nie mają czasu się nudzić. Dzieci w placówce mogą spędzać od kilku do nawet dziesięciu godzin dziennie. W tym czasie mają zapewnione pełne wyżywienie, które obejmuje śniadanie, obiad i podwieczorek. Ponadto dzieci biorą udział w różnych zajęciach organizowanych na terenie przedszkola. Może to być muzyka, rytmika, język angielski, plastyka czy nawet szachy. Niektóre prywatne przedszkola organizują również wyjścia na basen czy na łyżwy, co stanowi nie lada gratkę dla maluchów.

W stolicy znajdziemy przynajmniej kilkadziesiąt prywatnych przedszkoli, które zlokalizowane są w centrum i na osiedlach. Ich oferta jest nieco lepsza niż samorządowych przedszkoli, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród młodych rodziców.