Psychoterapia po zakończeniu związku

Coraz więcej osób po zakończeniu związku udaje się na psychoterapię. Nie oznacza to oczywiście, że coraz więcej związków jest toksycznych. Wręcz przeciwnie ponieważ obecnie temat ten jest bardzo na czasie, a zatem łatwo jest natknąć się na treści, dzięki którym unikniemy wplątania się w związek z osobą, która źle na nas oddziałuje. Skąd zatem takie zainteresowanie wizytami?

Polecana psychoterapia po rozstaniu

profesjonalna indywidualna psychoterapia w krakowieGdy rozstajemy się z drugim człowiekiem, niezależnie od tego, czy jest to decyzja obu stron, czy jednej z nich, zawsze pojawia się mniejsze lub większe cierpienie. Jest to spowodowane procesami, jakie zachodzą w naszej psychice, a przypominają one dokładnie te, jakie występują, gdy umiera nam ktoś bliski. Im bardziej zżyci byliśmy z drugą osobą, tym silniejsze emocje i uczucia będą w nas występować, a choć czas wyleczy te rany znacznie szybciej i skuteczniej pomoże nam sobie poradzić z nimi profesjonalna indywidualna psychoterapia W Krakowie znajdziemy świetnych terapeutów do których warto umówić się w takich sytuacjach nawet, jeżeli nie cierpimy zbyt mocno po zerwaniu. Pod okiem doświadczonego psychoterapeuty możemy szybko przepracować to, co się wydarzyło i wyciągnąć z tego rozstania więcej pomocnych nam wniosków niż wówczas, gdybyśmy sami chcieli poradzić sobie z taką sytuacją. Psychoterapia znacząco przyspiesza powrót do samego siebie i pozwala dzięki temu szybciej otworzyć się na to, co przed nami.

Po zakończonym związku bywa, że mamy problem z ponownym zaufaniem drugiej osobie. Tworzą się w nas również uprzedzenia oraz obawy, które mogą w przyszłości rzutować na nowy związek, a nikt nie zasługuje na to, aby być postrzeganym przez pryzmat byłych partnerów. Dzięki psychoterapii poradzimy sobie z naszym stanem zanim wstąpimy w nową relację, dzięki czemu powyższe problemy nie będą występowały.