Relaksacyjny masaż ajurwedyjski głowy – zalety

Słowo ,,masaż” nam Europejczykom kojarzy się głownie z masażem pleców, ramion, nóg, ale nie głowy – tych nawet trudno uświadczyć w dobrym salonie fryzjerskim. W Indiach masaże głowy robione są niemalże na każdym rogu, zarówno w salonach fryzjerskich, jak i zwykłych targach. Ten zabieg niesie za sobą wiele korzyści dla ciała, głownie relaksacyjne, ale jest ich wiele więcej.

Korzyści masażu relaksacyjnego głowy według Ajurwedy

relaksacyjny masaż ajurwedyjski głowyAjurweda to tradycyjna medycyna indyjska, która powstała jeszcze przed naszą erą. Ajurwedyjskie masaże różnią się od znanych nam zwykłych masaży tym, iż poza samymi doznaniami zmysłowymi, naprawiają energetykę naszego ciała. Dlatego relaksacyjny masaż ajurwedyjski głowy hindusi wykonują sobie tak często jak tylko mogą. Wierzą, iż poza samą przyjemnością z masażu pozbędą się także stresu, toksyn z organizmu, bólu głowy, bezsenności oraz wielu innych, nieprzyjemnych dolegliwości. Posiadaczki, lub posiadacze długich włosów także powinni poddać się temu zabiegowi, ponieważ sprzyja on szybszemu porostowi włosów, a także opóźnia ich siwienie i wypadanie. Takiego masażu nie jest w stanie zastąpić żaden przyrząd lub osoba nieznająca zasad ajurwedyjskich masaży. Jeżeli chcemy go doświadczyć, należy udać się do ajurwedyskiego salonu masaży, stają się one coraz modniejsze, dlatego nikt nie powinien mieć kłopotów ze znalezieniem takowego w swoim mieście.

Podsumowując, relaksujący masaż głowy według zasad ajurwedy wskazany jest dla każdego – jego wykonanie jest bezpieczne i powinno przynieść same korzyści. Największymi korzyściami są: eliminacja stresu i zmęczenia, dotlenienie całego organizmu, złagodzenie napięć mięśniowych. Warto takie masaże wykonywać najczęściej jak to możliwe, nie ma żadnych przeciwwskazań.