Zamontowanie osłony na kaloryfer wymaga wybrania jak najlepszego rodzaju zarówno pod względem materiału, z którego jest wykonana, ale również wyglądu, ponieważ ma to być też element dekoracyjny. Dzięki niej, nie ma obaw, że grzejnik będzie negatywnie wpływał na wygląd pomieszczenia. Jednocześnie idealnie sprawdzi się jako ochrona przed kontuzją czy poparzeniem w sytuacji kontaktu dzieci z żeliwnymi żeberkami kaloryfera.
Rodzaje materiału do produkcji osłon na kaloryfery
Optymalna obudowa grzejnika powinna być zrobiona z materiału dobrze przewodzącego ciepło, a zarazem odpornego na jego działanie. Najczęściej są do tego wykorzystywane blachy stalowe i aluminiowe, za których pomocą można wykonać nowocześnie wyglądające maskownice. Blacha nagrzewa się od ciepła kaloryfera, dzięki czemu oddaje dodatkowe ciepło do otoczenia, co zmniejsza straty energii. Innym popularnym materiałem jest drewno lub płyty meblowe MDF, z których wykonywane się niezwykle estetyczne osłony. Tak wykonane osłony na kaloryfery są najchętniej wykorzystywane do pomieszczeń, w których przybywają dzieci, ponieważ skutecznie ochraniają najmłodszych przed kontaktem z żeliwnymi żeberkami kaloryfera w sytuacji uderzenia czy oparzenia. Prezentują się one wyjątkowo schludnie i są często widoczne w szkołach czy przedszkolach a także domach prywatnych, gdzie doskonale dopełniają aranżację eleganckich salonów.
Różnorodność stylów i materiałów wykorzystywanych do produkcji osłon na kaloryfery sprawia, że każdy znajdzie model idealnie pasujący do dowolnego pomieszczenia. Mogą być one stosowane zarówno w miejscach użyteczności publicznej, jak i domach prywatnych, gdzie skutecznie maskują nieestetyczne grzejniki, niezależnie od tego w jak nietypowym miejscu są powieszone.