Samozwańczy projektanci mody

W ostatnich latach, razem z modą na gotowanie, przyszła moda na szycie. Już nawet małe dziewczynki garną się do tworzenia ubrań i aktualnie największym marzeniem nastolatki jest dostać w prezencie maszynę do szycia. Z odpowiedzią na te trendy przyszła telewizja, która emituje coraz więcej programów związanych z modą i projektowaniem odzieży, a także Internet z coraz szerszą ofertą blogów o tematyce modowo-odzieżowej.

Młodzi projektanci w natarciu

odzież używana damskaFala popularności tematyki modowo-odzieżowej spowodowała, że na rynek weszła młoda grupa projektantów, którzy nauczyli się fachu na podstawie telewizji i Internetu. Nie świadczy to jednak o ich nieprofesjonalizmie i kiepskiej jakości ubrań, bowiem młodzi projektanci potrafią tworzyć prawdziwe cuda z niczego. Co jest ich receptą na sukces? Przeprowadzano wywiady z niektórymi z nich. Większość wyznała, że nowe materiały są bardzo drogie (już nie mówiąc o tych szczególnie cennych, jak jedwab czy kaszmir), dlatego wielu z nich zaopatruje się w second handach, w których dobry materiał można kupić za grosze. Odzież używana damska staje się bazą do niesamowitych eksperymentów. Nagle z długiej, niemodnej spódnicy można stworzyć piękną, efektowną, wieczorową bluzkę, którą wszyscy się zachwycają. A stare, wytarte jeansy można przerobić na fantazyjną torebkę.

Ten i wiele innych pomysłów realizują młodzi projektanci i przebojem wchodzą na rynek odzieżowy. Bardzo możliwe, że za kilka lat staną się oni poważną konkurencją dla popularnych obecnie projektantów mody. Czy projektanci poradzą sobie z tą konkurencją? A może to wpłynie pozytywnie na ich rozwój i sięgną po nowe środki i nowe idee? Dla fanów mody jest to jednak bardzo dobra wiadomość i z pewnością warto będzie śledzić najnowsze trendy.