Scrum w firmach

Zamierzałem w swojej firmie zostać tak zwanym Scrum Masterem, czyli osobą, która ma wiele pomysłów na funkcjonowanie firmy oraz polepszenie wszystkich wykonywanych procesów oraz realizowanych projektów. Postanowiłem na sam początek udać się do najważniejszej organizacji, gdzie będę mógł zapoznać się dokładnie z zagadnieniami teoretycznymi, a także nauczyć się wszystkiego w praktyce, co nie ukrywam było dla mnie niezwykle istotne.

Praca ze Scrum

tablica scrum dla zespołuTablica scrum jak się okazało jest jedną z ważniejszych rzeczy, jakie są wykorzystywane w tym zawodzie, a ja postanowiłem dobrze do tego podejść i przyłożyć się do pracy w tym charakterze. Przede wszystkim wiedziałem, że tablica scrum oraz poznanie kroków retrospekcji scrum to konieczność, dlatego od pierwszego dnia szkolenia, na które się zapisałam bardzo dokładnie przyswajam wiedzę i wiedziałem, że konieczne będzie umiejętne stosowanie tych umiejętności w praktyce w firmie. Tablica scrum dla zespołu przydaje się bardzo dobrze. Pierwszym krokiem jeśli chodzi o retrospekcję jest oczywiście wprowadzenie do pracy jako Scrum Master. Podczas pierwszego spotkania szkoleniowego na pewno będziecie mogli zapoznać się z podstawowymi wartościami, które są krzewione przez Scrum Masterów. Przede wszystkim narzędzia takie jak tablica scrum mogą być wykorzystywane w celu zebrania odpowiednich informacji od pracowników pracujących przy danym projekcie oraz ich odpowiednie przetworzenie w taki sposób, że każdy będzie znał swoje obowiązki i zaplanowane działania na kolejne tygodnie pracy.

Decyzje odnośnie działań zawsze leżą po stronie Scrum Mastera, dlatego warto od samego początku pracy być odpowiedzialnym i umiejętnie podejmować różne decyzje, które będą mieć później wpływ na dalsze działania firmy. Tablica scrum to główna rzecz.