Sklepy internetowe a stacjonarne

Zakupy powoli przenoszą się do sieci. Oczywiście przedstawiony trend nie dotyczy wszystkich branż. Niektóre obszary związane z działalnością handlową wymagają bowiem bezpośredniego kontaktu z klientem.

Sklepy internetowe presta shop coraz popularniejsze

sklepy internetowe presta shopMimo wszystko zdecydowana większość nisz sektora handlowego przeniosła znaczną część swojej działalności właśnie do sieci internetowej. Obecnie w całej Polsce funkcjonują tysiące różnych sklepów internetowych oferujących swoim klientom niezwykle zróżnicowany asortyment. W przypadku niektórych branż oczekiwania klientów rozkładają się dosyć proporcjonalnie. Przykładem mogą być sklepy internetowy i sklepy stacjonarne zajmujące się sprzedażą odzieży. Tutaj dostępne jest miejsce dla obu tych kategorii sprzedażowych. Być może w przyszłości się to zmieni, ale obecnie trend ten ma w miarę stały charakter. Trzeba zauważyć, że sklep internetowy jest w stanie zaoferować znacznie bogatszy asortyment, a jednocześnie nie musi ponosić kosztów związanych wynajmem powierzchni sprzedażowej. W przypadku większych sklepów wymagany jest jedynie dostęp do obiektów magazynowych, w których można przechowywać produktu przeznaczone do sprzedaży. Otworzenie sklepu internetowy nie jest skomplikowane. Systemy takie jak prestashop bardzo ułatwiają sprawę.

 

Ostatnio na rynku sporą popularność zyskuje również magento oraz inne podobne rozwiązania, które stwarzają podstawę do założenia własnej działalności handlowej w internecie. Oczywiście nie wszyscy są zwolennikami sprzedaży online. Nadal spora grupa klientów preferuje sklepy stacjonarne.

Więcej informacji pod linkiem sklepy internetowe presta shop – www.idea07.pl