Skorzystałam z fachowej artroskopii kolana

Całe życie pracowałam fizycznie. Nic więc dziwnego, że teraz „na stare lata” miałam problemy ze zdrowiem. Najbardziej dokuczał mi ból kolana. Lekarzom udało się już ustalić, że winny jest nadwyrężony staw kolanowy. Ostatnio jeden z lekarzy mnie zaintrygował. Myślałam, że w moim wieku takich schorzeń się już nie leczy. Tymczasem okazało się, że jest to możliwe.

Zalety fachowej artroskopii

fachowa artroskopia kolana - śląskZlecił mi on artroskopię kolana. Początkowo nie wiedziałam, co to znaczy. Wtedy lekarz wytłumaczył mi, że jest to zabieg operacyjny polegający na wykonaniu niewielkiego nacięcia, dzięki któremu można wprowadzić specjalny sprzęt chirurgiczny do środka stawu kolanowego. Artroskopia nie tylko umożliwia postawienie precyzyjnej diagnozy, ale także wykonanie drobnych zabiegów w obrębie stawu kolanowego. Zdecydowałam się skorzystać z takiego rozwiązania, ponieważ byłam ciekawa czy moje dolegliwości mogą całkiem ustąpić. Teraz nie pozostało mi więc nic innego, jak znalezienie miejsca, gdzie oferowana jest fachowa artroskopia kolana – Śląsk to region, w którym szukałam odpowiedniej kliniki. Jak się okazało, jej znalezienie nie było dla mnie żadnym problemem. Gdy tylko znalazłam takie miejsce od razu zapisałam się na zabieg. Byłam bardzo zadowolona, gdy okazało się, że terminy są szybkie, a przed zabiegiem nie muszę wykonywać żadnych szczegółowych badań.

Kilka dni później zgłosiłam się na artroskopię stawu kolanowego. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu, dlatego podczas jego wykonywania nic nie czułam. Był on bardzo szybki i już po niespełna godzinie lekarzom udało się postawić diagnozę. Przez około dwa – trzy tygodnie po zabiegu nie mogłam zbytnio obciążać kolana, jednak poza tym nie czułam żadnych dolegliwości i nie musiałam wykonywać żadnych specjalnych ćwiczeń.