Skuteczne centralne odkurzanie

 

Chyba nikt nie lubi sprzątać, bo to dość męcząca czynność, która zajmuje zwykle wiele czasu. Poza sprzątaniem podłóg, trzeba jeszcze usunąć kurze z mebli, a do tego przyda się dobry odkurzacz z zestawem końcówek do różnych miejsc.

Jak działa centralny odkurzacz?

odkurzanie centralneWiększość osób posiada w domu mały odkurzacz z kablem zasilającym, półtorametrową rurą ssącą i zestawem kilku końcówek do sprzątania trudno dostępnych miejsc. Jest to świetny sprzęt do użytku w małych mieszkaniach, gdzie trzeba wysprzątać zaledwie kilkadziesiąt metrów kwadratowych. Kiedy mamy do wysprzątania duży dom, liczący dwa, lub nawet więcej pięter, to odkurzanie centralne będzie najlepszym rozwiązaniem. Jest to system sprzątania oparty na jednym, mocnym urządzeniu, które umożliwia odkurzanie jednoczenie w wielu pomieszczeniach bez spadku mocy ssącej. Jest to możliwe dzięki instalacji odkurzacza w jednym miejscu, najczęściej jest to piwnica, strych, czy pomieszczenie gospodarcze oraz pociągnięcia przewodów ścianami budynku do każdego pomieszczenia. Kiedy chcemy odkurzać, to podłączamy rurę ssącą do jednego z otworów w ścianie, które są połączone z urządzeniem i możemy sprzątać. Plusem takiego systemu jest brak hałasu, ponieważ nie mamy ze sobą w pokoju odkurzacza, a jedynie rurę ssącą, z której wydobywa się cichy szum. Dzięki mocnemu silnikowi, odkurzacz jest dużo mocniejszy niż klasyczne modele. Ponadto posiada on specjalne filtry wyłapujące wszelkie zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu i zostawia przyjemny zapach.

Zakup takiego odkurzacza wiąże się ze sporą inwestycją, ale przy regularnym wykorzystaniu w szybkim czasie może się zwrócić. Centralne odkurzacze są głównie stosowane w dużych przedsiębiorstwach, biurowcach wielopiętrowych, czy w wielorodzinnych domach.