Skuteczne leczenie choroby alkoholowej

Alkoholizm od wielu lat traktowany jest jako jednostka chorobowa i kwalifikowany do leczenia ambulatoryjnego lub w oddziałach dziennych czy zamkniętych. W naszym kraju leczenie osób uzależnionych jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, mogą z niego więc korzystać zarówno osoby ubezpieczone jak i te które w wyniku pewnych okoliczności straciły ubezpieczenie.

Terapie dla osób uzależnionych od alkoholizmu

zalecane leczenie alkoholizmu w ŁodziPierwszym krokiem na jaki powinien się zdecydować alkoholik jest podjęcie świadomej i nieprzymuszonej decyzji dotyczącej rozpoczęcia terapii. Następnie kierujemy swe kroki do poradni leczenia uzależnień. Po zebraniu wywiadu i postawieniu diagnozy zostajemy zakwalifikowani do odpowiedniej formy i placówki leczniczej. Może to być leczenie ambulatoryjne, dzienny ośrodek terapeutyczny lub oddział zamknięty. Zalecane leczenie alkoholizmu w Łodzi odbywa się w tego typu placówkach. przebiega szybko, skutecznie i efektownie. Osoby decydujące się na pobyt w tamtejszych ośrodkach chwalą sobie warunki oraz profesjonalizm kadry terapeutycznej. Zarówno detoks jak i farmakoterapia, oraz terapie indywidualne i grupowe prowadzone są z dużym zaangażowaniem i oddaniem ze strony personelu. Pacjent może liczyć na całodobowe wsparcie i opiekę. Bez pomocy nie pozostaje również rodzina i bliscy pacjenta. W takich warunkach można szybko i skutecznie stoczyć walkę z nałogiem.

Należy przy tym nadmienić, że leczenie w poradni nie wymaga skierowania, natomiast pobyt w pozostałych placówkach uzależniony jest od posiadania skierowania na leczenie najlepiej od lekarza z poradni odwykowej, ale w wyjątkowych przypadkach może to być lekarz rodzinny. Oczywiście leczenie uzależnień alkoholowych jest dobrowolne, to osoba zmagająca się z chorobą podejmuje decyzje o poddaniu się terapii.