Skutecznie i tanie certyfikaty energetyczne

Na rynku istnieje wiele firm, jak i osób prywatnych posiadających odpowiednie uprawnienia do wykonywania opracowań dokumentujących efektywność energetyczną. Certyfikaty są niezbędne podczas wykonywania wszelkich prac budowlanych, a także przy sprzedaży nieruchomości.

Czym są świadectwa energetyczne?

certyfikaty energetyczne krakówŚwiadectwa charakterystyki energetycznej czyli tak zwane certyfikaty energetyczne są wystawiane zarówno dla budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych, jak i usługowych i innych, gdzie wykorzystywana jest energia cieplna. Firmy działające w tej branży na rynku wykonują świadectwa energetyczne od wielu lat, o czym świadczyć może chociażby liczba wystawianych dokumentów. Wystawiane dokumenty muszą być zaakceptowane przez nadzór budowlany. Osoby, bądź firmy posiadają niezbędne uprawnienia do sporządzania certyfikatów energetycznych i widnieją w rejestrze uprawnionych audytorów energetycznych na stronie Ministerstwa Infrastruktury pod określonym numerem identyfikującym. Certyfikaty energetyczne kraków wykorzystywane są przy domach jednorodzinnych o dowolnym metrażu, mieszkaniach w blokach. Firmy projektują również charakterystykę energetyczną domu i innego budynku. Zamówienie certyfikatu energetyczne zwykle polega na wypełnieniu krótkiego formularza na stronie firmy, w którym klient powinien opisać szczegółowo rodzaj mieszkania. Certyfikaty energetyczne kraków można uzyskać po wykonaniu odpowiedniej pracy przez pracownika, który dokładnie zapozna się z budynkiem.

Firmy po zakończonej pracy wystawiają komplet dokumentów, czyli świadectwo energetyczne, kopię uprawnień autora dokumentu poświadczoną z oryginałem, kopię ubezpieczenia OC autora dokumentu oraz świadectwo w wersji elektronicznej, która może być również dostarczona na płycie CD.