Sposób na nietrzymanie moczu

Większość chorób układu moczowego pojawia się w wieku starczym, ponieważ nasz organizm nie jest już tak sprawny jak kiedyś. Jedną z najczęstszych dolegliwości związanych z tą częścią ciała jest nietrzymanie moczu, które dotyka nawet co trzecią kobietę. 

Jak leczyć nietrzymanie moczu?

leczenie nietrzymania moczu BydgoszczWłaściwie pracujący układ moczowy, pozwala na bezproblemowe załatwianie swoich potrzeb, a w razie potrzeby wstrzymanie strumienia moczu. Za trzymanie moczu odpowiadają mięśnie Kegla, które znajdują się blisko ujścia cewki moczowej. Ponieważ kobiety ze względu na budowę fizjologiczną i sam fakt rodzenia dzieci, mają większe predyspozycje do problemów związanych z układem moczowym, powinny o niego regularnie dbać. Szacuje się, że od dwudziestu czterech do nawet czterdziestu pięciu procent kobiet w różnym wieku, zmaga się z nietrzymaniem moczu. Jest to bardzo nieprzyjemna dolegliwość, która wymaga leczenia. Bywa, że młode kobiety po porodzie skarżą się na wysiłkowe nietrzymanie moczu, które objawia się niekontrolowanym wyciekiem moczu z cewki podczas kichania, śmiania się, czy nawet wykonywania ćwiczeń gimnastycznych. Jeżeli potrzebne nam jest leczenie nietrzymania moczu Bydgoszcz jest miastem, w którym znajduje się najlepsza klinika lekarska zajmująca się tym schorzeniem. Pierwszą rzeczą jaką zaleci lekarz, będzie systematyczne wykonywanie na ćwiczeń na mięśnie Kegla, które w naturalny sposób je wzmocnią i poprawią kontrolę nad oddawaniem moczu. W najgorszych przypadkach konieczna jest operacja, która całkowicie likwiduje problem. 

Każda kobieta może profilaktycznie ćwiczyć mięśnie dna miednicy, aby zapobiec ewentualnym problemom nietrzymania moczu w przyszłości. Warto dbać o siebie już od najwcześniejszych lat, ponieważ poród naturalny zawsze pogarsza sytuację układu moczowego.