Sprawdzona przytulanka sensoryczna

Niemowlaki robią błyskawiczne postępy w nauce nowych umiejętności, gdyż tak naprawdę mają niewiele czasu na stanie się samodzielną jednostką. Lubią badać i poznawać nowe rzeczy, gdyż ciekawość mają zakodowaną w genach.

Jakie mogą być przytulanki sensoryczne?

przytulanka sensorycznaKażde dziecko w swoim pokoju posiada sporo zabawek, ponieważ systematycznie je dostaje od rodziców i najbliższej rodziny. W ich doborze najważniejsze jest dostosowanie ich do wieku malucha. Noworodki i niemowlęta w pierwszych miesiącach są bardzo nieporadne i nie potrafią się jeszcze bawić, ale z czasem się to zmieni. Pierwsza zabawka to przeważnie przytulanka sensoryczna, która jest bezpieczna dla każdego malucha. Idealnie się sprawdzi u półrocznych niemowląt, ale też u rocznych maluchów. Przytulanki są wypełnione bezpieczną włókniną i mają przeróżne elementy o różnej teksturze oraz wydające dźwięki. Mogą to być szeleszczące łapki, piszące nóżki czy doszyte elementy wydające dźwięki. Sensoryczne zabawki są doskonałe dla maluchów, gdyż dostarczają ich wielu nowych bodźców. Pozwalają na doświadczanie przez zmysł dotyku różnych tekstur i kształtów. Przytulanki tego rodzaju mogą być w formie misiów lub dowolnych zwierzątek albo małych kocyków. Świetną propozycją są pluszowe kostki sensoryczne, które mogą być szeleszczące i mieć uszy, łapki i sporo doszytych metek i elementów z plastiku czy gumy. Niemowlęta badają je rączkami i nóżkami, a także próbują włożyć do buzi. Na rynku znajdziemy bardzo dużo takich zabawek, zatem jest w cym wybierać.

Dla niejednego dorosłego sprawia dużą frajdę badanie dotykiem nowych tekstur i kształtów, bo są bardzo intrygujące. Co dopiero dla malucha, który dopiero poznaje świat i wszystko z czym się styka jest dla niego nieznane i bardzo ciekawe.