Sprzedaż domu i zakup nowego kominka

Niektóre zmiany w życiu nie są planowane i zaskakują nas, kiedy przychodzą – pozytywnie, bądź negatywnie. Inne za to są jak najbardziej zaplanowane i radośnie oczekiwane. O czym mówię? Takim przykładem może być na przykład kupno nowego samochodu, ślub, albo przeprowadzka.

Kominki z płaszczem wodnym zagoszczą w nowym domu

kominki z płaszczem wodnymPo dziesięciu latach postanowiliśmy z moim mężem zmienić miejsce zamieszkania i z południa Polski przeprowadzamy się znacznie bliżej morza. Nie muszę chyba tłumaczyć jakiej koordynacji wymaga sprzedanie własnego domu, zakup nowego i przeprowadzka wszystkich swoich rzeczy. Dosłownie wszystkich. Jeżeli ktoś tego nie robił, nie ma pojęcia o czym tak naprawdę piszę. Jest to nie tylko fizyczna praca, ale też doświadczenie emocjonalne. Przez dziesięć lat zżyłam się z moim domem, zwłaszcza z salonem. Pamiętam jak w trakcie budowy oglądaliśmy z mężem katalogi z wystrojem wnętrz i jak zachwycały nas kominki nowoczesne, albo jakie futurystyczne meble kupujemy. Stylistyka urządzania wnętrz zmieniła się tak niesamowicie, że teraz wydaje się jakby miały z dwadzieścia lat, a nie dekadę mniej. Pewne rzeczy ze starego domu z całą pewnością jednak zaadaptuję do nowego. Już oglądamy niezawodne kominki z płaszczem wodnym na stronach internetowych i w katalogach.

 

Chcę, żeby nowy dom przypominał mi stary – wszak nie przeprowadzam się dlatego, że coś mi się w nim nie podobało. Jeżeli wynosimy skądś miłe wspomnienia, warto spróbować ducha tego miejsca, w którym mieszkaliśmy tyle czasu, zabrać ze sobą, by nam towarzyszył. Mam nadzieję, że mój stary dom trafi w dobre ręce.