Stalowe ławki z blachy perforowanej

Betonowe czy kamienne ławki, mające drewniane oparcia są niewątpliwie bardzo estetyczne, aczkolwiek łatwe do uszkodzenia. Drewno z czasem ulega zniszczeniu, nawet gdy jest dobrze pielęgnowane i konserwowane, a beton i kamień ulegają erozji. Podobnie ma się sprawa z ławkami z tworzyw sztucznych, mającymi obicia z tkanin.

Komfortowe ławki wykonane ze stali perforowanej

ławki z blachy perforowanejPodczas wyboru nowego rodzaju ławek do terminalu lotniczego i przylegającego do niego parku mieliśmy więc dość trudny wybór. Ostatecznie zdecydowaliśmy się sprawdzić trzeci rodzaj ławek, jaki zwrócił naszą uwagę, a mianowicie ławki mające powierzchnię wykonaną z perforowanej stali. Blacha stalowa jest perforowana przede wszystkim w celu zmniejszenia masy i ułatwienia montażu w wybranym miejscu, aczkolwiek po odpowiednio dobrym wykonaniu perforacji wygląda również bardzo nowocześnie i estetycznie. Same ławki z blachy perforowanej, które trafiły do naszego parku i terminalu są pozornie dość proste, aczkolwiek bardzo wygodne, i dobrze wpasowują się w nowoczesny wystrój wnętrza obiektu i jego przyległości. Z racji iż blacha należy do dość elastycznych, ławki są zaskakująco wygodne, mimo dość sztywnego, prostego wyglądu, i prześcigają na tym polu ławki z drewna czy tworzyw sztucznych. Są również trwalsze, gdyż nie ulegają uszkodzeniom tak łatwo jak drewno czy cienkie tworzywo.

Wykonaniem takich ławek zajmuje się mnóstwo producentów, a z racji ich wyglądu pasują one niemal wszędzie, zarówno do ultranowoczesnego obiektu usługowego, jak i do parku, gdzie wcale nie wyróżniają się z otoczenia w szczególny sposób. Są także bardzo tanie, a ich montaż przebiega identycznie jak w przypadku ławek z betonu czy tworzywa. Z racji iż takie ławki wykonywane są przez wielu producentów, ich dostępność jest bardzo duża.