Sucha karma dla mojego kota

Mój kot jest naprawdę łasuchem. Lubi dobrze zjeść. Nie to bym go przekarmiała. Dbam o jego linię. Przecież nie może być gruby. Dla jego zdrowia i dobrego samopoczucia musi być szczupły. ale nie odmówię mu jak chce między posiłkami zjeść swoje chrupki. Oczywiście zaznaczę, że chodzi o suchą karmę dla kotów.

Różne rodzaje karmy suchej

karma dla kota sklepMojego kota karmię tak trzy razy dziennie. Na śniadanie dostaje mokrej karmy z mlekiem. Na obiad z kolei dostaję też mokra karmę, ale już inny smak. Do tego do popicia wodę. Czasami jak mam mięso na obiad to daję mu trochę surowego mięsa lub ryby. Za ryba to mój przepada. Lubi je jeść. Z koeli na kolację daję mu to samo co na śniadanie, ale połowę mniej. Tak by dobrze mu się spało. Ale może dlatego te, że na podwieczorek zawsze chce zjeść suchej karmy. Dlatego u mnie w domu jest sucha karma dla kota sklep ma różne gatunki suchej karmy. Mój kot raczej przepada za karmą z kurczakiem i taką, gdzie oprócz suchej karmy są takie małe paszteciki. Ale kot nie zje też dużo tej karmy. Tak garstkę przed kolacją to zje. Nauczyłam kota jeść o stałych porach i to w takich godzinach jak ja jem swoje posiłki. To znacznie ułatwia sprawę. Muszę jeszcze zaznaczyć, że mój kot jest kotem domowym. Nie chodzi na dworze. Dlatego też staram się bawić z nim, by się po prostu poruszał trochę. Na całe szczęście mój kot lubi się bawić i czasami się tego nawet domaga. Lubię koty i gorąco polecam ich posiadanie.

Mam u siebie jednego kota, którego mam od małego. Siedzi on sobie w domu i czeka tylko jak dam mu ulubione jedzenie.  już najbardziej nie może się doczekać jak dam mu suchej karmy. Dostaje ją na podwieczorek. Potrafi czasem zjeść dwie garstki na raz tej karmy, ale wtedy na kolację już dostaje mniej mokrej karmy. Tak by się mój kot nie przejadł. Musi zachować dobrą linię.