Świeca artystyczna na prezent?

Szukając prezentu na urodziny czy pod choinkę, często stajemy przed dylematem – co wybrać? jednym z najpopularniejszych prezentów, szczególnie dla kobiet, są świece. Ich ciepły blask i piękny zapach mają niejedną fankę. Jednak nie zapominajmy, ze świece to nie tylko światło ale i ozdoba – i takie wybierajmy na podarunek. 

Artystyczne świece – prezent idealny?

świece artystyczneSzukając świeczki dla jubilata lub jubilatki, warto zastanowić się, jaką dokładnie wybrać. W końcu na rynku znajdziemy ich zatrzęsienie. Czy może to wielbicielka natury i ucieszy się ze świecy w glinianej czarce o zapachu lasu? A może lubi styl glamour i srebrna lub złota święta na lustrzanej tacy to będzie strzał w dziesiątkę? Ciekawym wyborem jednak są  świece artystyczne. Dlaczego one? Przede wszystkim taka świeca to nie tylko źródła światła czy ładnego zapachu ale i wyjątkowa i oryginalna ozdoba. Takie świeczki są rzeźbione w różne fantazyjne wzory, dosłownie przypominają małe rzeźby. Mogą to być różne motywy fantastyczne, najczęściej produkowane ze świec czarnych, czerwonych czy zielonych, ale także takie nawiązujące np. do klasycznej rzeźby – głowy i twarze postaci. Czasami zaś te świece inspirowane są sztuką współczesną – zaskakując formami i na przykład połączeniami kolorów. Dzięki takiemu prezentowi na pewno zaskoczymy obdarowywanego. Taka fantazyjna świeca będzie czymś znacznie więcej niż tylko świeczką, będzie dowodem, że wiemy co jubilat lubi ale i, że szukamy dla niego czegoś oryginalnego, jedynego w swoim rodzaju. 

Piękna, artystyczna świeca potrafi dosłownie zmienić wnętrze. Jest ona nie tylko źródłem światła ale i dekoracją samą w sobie. Przyciąga wzrok i zaciekawia, a jedocześnie spełnia to, co powinna spełniać świeca – daje przyjemny, ciepły blask i pachnie.