Szafki na sprzęt laboratoryjny

Narzędzi przybywało wraz z coraz to nowymi zadaniami jakie wykonywaliśmy w laboratorium, a w pewnym momencie okazało się iż nie mamy gdzie owych narzędzi przechowywać. Mogliśmy co prawda improwizować i upychać sprzęt w szafkach które już mieliśmy, aczkolwiek nie był to ani rozsądny, ani też wygodny sposób na rozwiązanie problemu.

Sterylne szafki ze stali do laboratorium

trwałe szafki laboratoryjnePotrzebne więc było rozszerzenie wyposażenia laboratorium o nowe szafki, w których moglibyśmy przechowywać narzędzia w sposób bezpieczny, i najlepiej sterylny. Wybór padł więc na bardzo trwałe szafki laboratoryjne, wykonane ze stali chirurgicznej. Są to dość standardowe szafki, które mogą być wykorzystywane w większości sterylnych pomieszczeń roboczych, takich jak nasze. Ich ogromną zaletą jest łatwość dezynfekcji za pomocą nawet najbardziej podstawowych preparatów do czyszczenia sprzętu medycznego. Nie są bowiem podatne na niszczenie po kontakcie z większością substancji usuwających skażenie bakteriologiczne, i dobrze znoszą wpływ wielu środków do czyszczenia sprzętu laboratoryjnego. Nie są natomiast szczególnie odporne na żrące chemikalia, jak większość mebli wykonanych ze stali, dlatego nie zaleca się ich wykorzystywania w laboratoriach chemicznych. Wybrane przez nas szafki są również bardzo pojemne, gdyż mają przede wszystkim służyć do przechowywania dużej ilości sprzętu. Nie są przy tym bardzo masywne, i nie zagracają przestrzeni tak jak niektóre mniej przemyślane rodzaje szafek, aczkolwiek mają imponującą pojemność.

Nie należą także do szczególnie ciężkich mebli, nawet biorąc pod uwagę iż wykonane zostały ze stali chirurgicznej. Meble te są doskonałym wyposażeniem do każdego małego i przeciętnego laboratorium, które zajmuje się czynnikami biologicznymi.