Szybkie czyszczenie tapicerki

Choć nowoczesne meble coraz częściej posiadają plastikowe lub drewniane siedziska i oparcia w przypadku kanap, sof i krzeseł, to jednak powracają meble tapicerowane, które mają swój niepowtarzalny charakter. Jednak są trudne w utrzymaniu czystości.

Profesjonalne czyszczenie różnego rodzaju tapicerek

czyszczenie tapicerki jelenia góraKiedy zabrudzi się plastikowe krzesło, to wystarczy je przetrzeć wilgotną szmatką, aby znowu było czyste, ale kiedy poplamimy tapicerkę kanapy, trzeba uważać z używaniem wody do czyszczenia. Wynika to z faktu, że wypełnienie kanapy łatwo przemoczyć, a dodatkowo wetrzeć plamę w głębsze warstwy tkaniny. W razie jednostkowych zabrudzeń można próbować samodzielnie je wyczyścić powszechnie dostępnymi detergentami, ale przy większej ich ilości lub ogólnym zabrudzeniu kanapy, lepiej udać się po pomoc do specjalistów. Na rynku działa sporo firm, dla których profilem działalności jest czyszczenie tapicerki Jelenia Góra jest miastem, w którym obecnie działa kilka takich punktów. Przede wszystkim dysponują specjalistycznym sprzętem piorąco – czyszczącym na mokro przy użyciu pary lub na sucho. Ich metody w połączeniu z odpowiednimi detergentami dają niesamowite efekty w postaci odświeżonych, idealnie wyczyszczonych i odkażonych tapicerek. Be kłopotu są w stanie usunąć plamy z kawy, czerwonego wina, buraków czy błota z kanap, sof, foteli czy leżanek. Jeżeli chodzi o rodzaj tapicerki, to może ona być ze skóry naturalnej lub ekologicznej, weluru, jeansu czy bawełny. Każdy rodzaj nadaje się do czyszczenia.

Specjaliści z tej branży doskonale się znają na swojej pracy i mają za sobą setki tysięcy wyczyszczonych mebli różnego rodzaju. Niekiedy firmy czyszczące zajmują się także konserwacją tapicerki, która nabiera koloru i wyglądu jaki mała w dniu zakupu mebla.