Szycie – wybór wzoru tkaniny

O ile rodzaj tkaniny to kwestia oczywista – wszystko bowiem zależy od tego co szyjemy – o tyle z wzorem możemy mieć dylemat. Postawić na neutralne kolory, szalony zwierzęcy print, czy gładkie tkaniny, które choć ponadczasowe – mogą się szybko znudzić? A może jednak podążyć za modą i wybrać to, co jest modne w obecnym czasie? Jeśli zdecydujemy się na ostatnią opcję, warto przejrzeć aktualne trendy.

Geometryczne wzory na tkaninach na czasie

tkanina geometryczne wzoryGeometria, wszędzie geometria! W wystroju wnętrz, w makijażu, architekturze oraz oczywiście…w modzie. W tym sezonie to właśnie geometryczne wzory królują na wybiegach. Najwięksi projektanci prześcigają się w tworzeniu coraz to ciekawszych i odważniejszych kreacji. Oczywiście pokazy mody rządzą się swoimi prawami i raczej nie są prezentowane na nich ubrania, które nosilibyśmy na co dzień. Są mocno ekstrawaganckie, przerysowane, mają specyficzne fasony. Jednak do odważnych świat należy i warto się takimi stylizacjami zainspirować szyjąc własne ubrania! Chociażby odtwarzając wzory i kolory. A skoro obecnie najmodniejszym wzorem są te geometryczne, naszym celem będzie tkanina geometryczne wzory. Ale to znaczy jakie? Koła, kwadraty, trójkąty? Tak naprawdę wszystkie! Możemy zdecydować się na minimalistyczny wzór w drobne trójkąciki. Tkaninę z nadrukiem geometrycznym, przypominającym origami. Albo zaszaleć i wybrać miks wszystkiego, w różnych kolorach. Wszystkie chwyty dozwolone, geometryczne wzory pojawiają się na odzieży w różnych kombinacjach. Wszystko więc zależy od tego, co nam bardziej pasuje. Tkaninę w geometryczne wzory znajdziemy w każdym sklepie z tkaninami i hurtowniach. W takich miejscach wiedzą co jest obecnie na czasie i dopilnowują, by asortyment był zgodny z aktualnymi trendami.

Geometria na tkaninach świetnie sprawdzi się nie tylko w szyciu odzieży, ale również akcesoriów. Kosmetyczki, portmonetki, torebki, czy nadal chętnie noszone plecaki-worki. Jeśli nie lubimy ubrań w szalonych wzorach to może w takim razie postawimy na tego typu dodatek? Dzięki temu powiemy światu „wiem, co w modzie piszczy!”.