Tanie skremowanie zwłok we Wrocławiu

Gdy umiera bliska nam osoba, zwykle nie zastanawiamy się nad tak przyziemnymi rzeczami, jaką jest organizacja pogrzebu. Trzeba jednak podjąć pewne decyzje odnoście pochówku. Coraz więcej klientów zakładów pogrzebowych wybiera kremację zwłok jako jedną z kilku dostępnych opcji.

Zwłoki mogą być szybko skremowane we Wrocławiu

kremacja we wrocławiuKwestie formalne związane z pochówkiem są ustalane z zakładem pogrzebowym. W naszym kraju tradycyjny pochówek wiąże się z odprawieniem uroczystej mszy nad ciałem zmarłego  Coraz więcej osób decyduje się na kremację zwłok, najczęściej zgodnie z wolą zmarłego. Kremacja wiąże się ze spaleniem ciała w specjalnym piecu. Powstały popiół zbiera się następnie do ozdobnej urny. Polskie prawo zezwala na przechowywanie urny z prochami zmarłego wyłącznie na cmentarzu w specjalnie wydzielonym miejscu. Urny z prochami nie wolno trzymać w domu, w miejscach publicznych ani też rozsypywać jej zawartości. Kremacja we Wrocławiu przebiega wyjątkowo szybko i sprawnie. Zakłady pogrzebowe mają podpisaną umowę z krematoriami, które są przygotowane na przyjęcie większej ilości zwłok. Zwłoki powinny być traktowane przez pracowników krematorium z odpowiednim szacunkiem. W sytuacji, gdy pogrzeb ma się odbyć w obrządku katolickim, ksiądz powinien mieć możliwość pomodlenia się nad ciałem, zanim zostanie ono spalone. Na cmentarzach są wydzielone specjalne miejsca, gdzie można stawiać urny.

Kremacja zwłok jest powszechnie uznawana przez większość religii na świecie. Ten rodzaj pochówku ma wiele zalet. Jedną z nich jest oszczędność miejsca oraz mniejsze zagrożenie epidemiologiczne. Znacznie niższe są także koszty takiego pogrzebu. Dlatego też kremację wybiera coraz więcej osób. W takiej sytuacji należy postąpić zgodnie z wolą zmarłego.