Taras z drewna w ogrodzie

Konstrukcje drewniane stają się coraz bardziej popularne nie tylko ze względu na estetyczny, naturalny wygląd, ale również ze względu na większą świadomość ekologiczną mieszkańców, którzy nie chcą mieć w ogrodzie tylko surowego metalu czy plastiku. Szeroki wybór takich konstrukcji sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Altanki i zadaszenia zapewnią nam cień, nawet w upalnie dni, a taras z drewna pozwoli nam się opalać.

Inne konstrukcje niż taras z drewna?

drewniane tarasy

Do budynku możemy dopasować składzik na drewno do kominka, czy stworzyć wiatę garażową tymczasowa lub na stałe, jeśli nie planujemy budować garażu. Kratki, pergole i płotki otoczone kwiatami to rewelacyjna dekoracja, a pielęgnacja ogrodów nie jest uciążliwa. Dzięki takim konstrukcjom rośliny wyglądają na wieloletnie kwiaty i są dobrze wyeksponowane. A dodatkowo dają cień Tobie i roślinom rosnącym dookoła. Pamiętajmy, że budowa ogrodów winna być wcześniej przemyślana, żebyśmy nie mieli potem problemu z przestawianiem dużych konstrukcji. Taras z drewna, nawet tarasy z drewna egzotycznego będzie dobrym uzupełnieniem drewnianych konstrukcji ogrodowych. A co na nim postawić? Może to być zarówno zestaw jadalniany, czyli stół i krzesła, z których możemy korzystać w okresie letnim, jak i zestaw wypoczynkowy np. leżaki, podnóżki, rozkładane fotele (także drewniane). Na pewno dzieciaki ucieszą się jeśli w naszym ogrodzie zagości dla nich drewniany plac zabaw. Z drewna można stworzyć domek na drzewie, huśtawki, drabinki (z drewna lub grubego sznura), podesty, piaskownicę, czy bujawki. Drewno jest bezpieczne i dobrze wygląda, a dobrze zakonserwowane przetrwa lata.

Także nasze zwierzęta nie pogardzą drewnianymi konstrukcjami. Drewniana buda, szczególnie dobrze zaizolowana styropianem lub innym materiałem, będzie idealnym schronieniem dla naszego pupila, także w zimie. Także taras z drewna będzie idealny do wylegiwania się. Możemy zbudować także drewniany kojec dla zwierzaka, miejsce a’la kuweta, gdzie nauczymy psa załatwiać się (dzięki temu unikniemy odchodów na trawniku i sprzątania), czy jakiś mały tor przeszkód, jeśli chodzimy z naszym czworonogiem na zajęcia agility.