taśma przenośnikowa

Taśma przenośnikowa w Chińskiej fabryce

W związku z ostatnim pobytem w jednej z fabryk produkujących karty do gry w Chinach, mogę co nieco opowiedzieć o różnicach, jakie można na pierwszy rzut oka zaobserwować.

Taśma przenośnikowa działa wolniej niż niektórzy pracownicy

taśma przenośnikowaOczywiście nie będę tutaj skupiał się na sposobie prowadzenia biznesu, natomiast wartym zaznaczenia i krótkiego opisania jest sposób wykorzystania różnych metod produkcji, w zależności od regionu świata. O tym że Chiny w pewnych rejonach to miasta ogromnie przeludnione. Znalezienie pracy przez wszystkich mieszkańców graniczy z cudem. Nic więc dziwnego że na wielu etapach produkcji różnych towarów wykorzystywaniu są ludzie zamiast maszyn. Duża ilość osób wykonujących te same czynności przez kilka godzin dziennie, to żaden spektakularny widok dla rodowitych Chińczyków.
W Europie i dalszej zachodniej części świata wygląda to całkowicie inaczej. W procesach produkcyjnych praktycznie nie uczestniczą ludzie. Między kolejnymi maszynami wykonującymi kolejne etapy produkcyjne, odpowiednia taśma staroużyteczna czy też bardzo dobra używana taśma przenośnikowa transportuje je dzięki specjalnie zaprojektowanym rolkom, na których owa taśma jest nakładana. Łączenia są wykonane za pomocą termoaktywnego łączenia lub zaczepów na obu końcach. Ta taśma gumowa może być specjalnie perforowana lub posiadać odpowiednie wypusty, aby móc transportować każdy rodzaj produktu, niezależnie od jego przeznaczenia.

Zderzenie obserwacji kilkunastu Chińczyków składających opakowania kart z zawrotną prędkością oraz pustych hal produkcyjnych, w których znajdują się same maszyny, daje takiemu obserwatorowi wiele do myślenia jeżeli chodzi o wykorzystanie ludzkiego potencjału.