Termowizja jest po to, żeby nam pomagać!

Czemu by nie korzystać z nowości technicznych? Niektórzy marudzą jak się tylko da na to, że sąsiad wynajął firmę, która ma przeanalizować gdzie jego dom traci najwięcej energii cieplnej. Termowizja nam pomoże.

Co to jest termowizja?

termowizjeJest to bardzo dobre posuniecie, ponieważ ekonomia dzisiaj jest bardzo pożądanym zjawiskiem, szczególnie ta długoterminowa, więc jeśli mamy możliwość zrobienia tak, żebyśmy zaoszczędzili trochę pieniędzy w okresie powiedzmy 5 lat to jeśli jest to kwota kilkunastu – kilkudziesięciu złotych powoli zaczyna być opłacalna. Jeśli jednak mielibyśmy zaoszczędzić kilkaset złotych wtedy już powinniśmy wykorzystywać nowszą technologię gdzie się da. Kamery termowizyjne są niezastąpione, jeśli chodzi o znajdywanie miejsc, gdzie możemy zaoszczędzić. Badania termowizja to badania, które pokazują nam miejsca, gdzie nasz dom jest najmniej szczelny, a termowizja jest na tyle rozwinięta, że badania te są bardzo dokładne. Niemal każda technologia idzie do przodu, dlatego też jeszcze niedawno ludzie do minimalizacji strat ciepła wykorzystywali styropian. Jest to bardzo dobry materiał, jednak jest on wypierany przez watę ociepleniową, która może być cieńsza od styropianu, jednak jest właściwości są lepsze. Nie jest to stara metoda ale ciągle znajduje nowych zwolenników. Czy jest lepsza? Wydaje mi się, że jest bardziej ergonomiczna i ekonomiczna. Czyli że zajmuje mniej miejsca – tak jak mówiłem wata może być cieńsza a ekonomiczna bo za mniejszą grubość mniej zapłacimy a dodatkowo montaż jest łatwiejszy i efekty podobno są lepsze mimo wszystko, ponieważ wata dłużej nie oddaje ciepła.

Oczywiście tak jest w zimę, ponieważ w lato zależy nam, aby dom się tak szybko nie nagrzewał, dlatego też izolacja termiczna, jaka by nie był działa w obie strony – w lato nie wypuszcza ciepła z domu a zimą nie wpuszcza ciepła do domu. wszystko dzięki termowizji.