Trwałe przedłużacze na budowę

Budowanie domu jest bardzo skomplikowane również z tego powodu, że na terenie działki nie ma jeszcze wykonanego rozprowadzenia instalacji elektrycznej. Najczęściej wykonuje się tylko tymczasowe przyłącze budowlane, które znajduje się blisko granicy posesji. W takiej sytuacji nie ma innej możliwości – trzeba sięgnąć po trwałe przedłużacze na budowę. Jakie one powinny być? 

Niezawodne przedłużacze w budownictwie 

przedłużacze budowlaneZe względu na to, że na budowie występuje wiele niekorzystnych zjawisk, np. zmienna pogoda, nie powinno się wykorzystywać domowych przedłużaczy do tego, aby zasilać narzędzia i maszyny budowlane. Znacznie lepiej sięgnąć po profesjonalny sprzęt. Klasyczne przedłużacze budowlane mają znacznie większą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Jest tak, ponieważ otulina stalowej wiązki przewodzącej prąd jest wykonana z bardzo trwałego tworzywa. Dodatkowo sama wiązka jest znacznie grubsza – cienkie przewody nie są w stanie utrzymać napięcia. W związku z tym, jeśli zależy nam na efektywnym zasilaniu maszyn wymagających stałego napięcia, powinniśmy sięgnąć po profesjonalny kabel, który pomimo swojej długości (nawet 50 metrów) będzie dostarczał wystarczającą ilość prądu do maszyny. Ze względu na znaczną długość, wielu producentów przedłużaczy stosowanych na budowach decyduje się na sprzedaż przewodów nawiniętych na stelaż. Przedłużacze bębnowe są wygodne w użytkowaniu i przenoszeniu. 

Przedłużacze stosowane na budowach zwykle posiadają więcej niż jedno gniazdo, do którego można podłączyć maszyny. Dodatkowo najczęściej są w wyrazistych kolorach, takich jak czerwień lub intensywny pomarańczowy. Dzięki temu są znacznie lepiej widoczne wśród znajdującego się na budowie pyłu, gruzu. Ten celowy zabieg ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa pracowników.