Umieszczenie imitacji drewna na elewacji budynku

Każdy marzy o własnym dachu nad głową. Dlatego tak bardzo dążymy do własnego mieszkania lub domu. Niektórym wystarczy kawalerka inni wybierają dom. Zawsze mamy jakieś wymagania co do metrażu, układu pokojów, ułożenia względem stron świata. Zwracamy uwagę na ogródek, balkon i na ogólną bryłę domu. Jeśli budujemy dom dla siebie możemy spełnić wszystkie swoje zachcianki. 

Ozdobna imitacja drewna na elewacji budynku

imitacja drewna - elewacja budynkuNiektórzy lubią domy w formie dworków. Inny wybierają bliźniaczą zabudowę bardzo popularną w dzisiejszych czasach. Popularne stały się też domy z prostym dachem, którego krawędzie kończą równo ze ściana budynku. Jest to nowoczesny typ zabudowy, który przyszedł do nas ze Skandynawii. Ale niezależnie od stylu są pewne uniwersalne elementy w budownictwie, które będą zawsze pasować do elewacji. Takim elementem jest imitacja drewna – elewacja budynku będzie z nim prezentować się na prawdę ciekawie. Do wyboru mamy tyle odcieni, że nawet do surowego stylu skandynawskiego wybierzemy coś odpowiedniego. Dostępne są na rynku kolory monochromatyczne, które idealnie zgrają się z białą czy szarą elewacją. Imitacja drewna jest bardzo elastyczna. Występuje w postaci okleiny. Możemy kupić ją na rolki. Montaż jest bardzo szybki i sprawny. Wystarczy odpowiedni do tego klej. Bez kołków, bez wiercenia dziur w ścianie możemy się cieszyć pięknem drewna.

Do położenia imitacji drewna na elewacji nie potrzebne są specjalne umiejętności. Wystarczy odrobina czasu, chęci i dokładność. Taką ozdobę elewacji możemy umieścić w dowolnym miejscu na budynku. Najczęściej montuje się ją jako szeroki pas wokół całego domu na wysokości jaką wyznaczają okna. Można też umieścić ją we wnęce drzwiowej lub na samych narożnikach. Dobrym pomysłem jest też umieszczenie jej pod dachem.