Unikatowa cegła dekoracyjna

Coraz więcej osób decyduje się na montaż cegły na ścianach w remontowanym mieszkaniu lub domu. Tego rodzaju styl doskonale wpasuje się do klimatu loftowego, rustykalnego oraz skandynawskiego. Chociaż w przypadku ściany w kolorze bieli śmiało można postawić również na styl glamour i modern.

Biała cegła jako dekoracja ściany 

cegła dekoracyjna białaNajważniejsze, aby zakupić cegłę wysokiej jakości, która przypomina naturalne cegły, dzięki czemu wykańczana ściana będzie dobrze się prezentować i nada niepowtarzalnego klimatu całemu wnętrzu. Warto jednak pamiętać, że cegła dekoracyjna biała jest dosyć charakterystycznym elementem i dlatego reszta wnętrza powinna być neutralna. Mowa głównie o kolorach pozostałych ścian, które najlepiej, by były białe lub utrzymane w szarościach. Można jednak nieco poszaleć z elementami dekoracyjnymi i postawić na mocniejsze wzory i kolory. Pamietajmy także, że białe cegły można w każdej chwili przemalować, aby uzyskać zupełnie inny styl wykończenia salonu czy sypialni. Kolejna kwestia to uzyskanie surowego charakteru – niektórym to w pełni odpowiada, a inni będą jednak chcieli trochę ocieplić przestrzeń. Tutaj wystarczy wyposażyć pokój w odpowiednie tekstylia typu poduszki, dywany, zasłony i koce, które od razu nadają klimatu pomieszczeniu. Jeśli nie do końca wiemy jak zaaranżować wnętrze z ceglaną ścianą to zawsze można zasugerować się inspiracjami dostępnymi w internecie.

Kolejna kwestia to prawidłowy montaż cegieł zgodnie z zaleceniami producentami. Najważniejsze, aby najpierw przygotować odpowiednio podłoże, a potem użyć kleju do montażu poszczególnych cegiełek. W sklepach można znaleźć specjalne cegły z gotową fugą, które są bardzo proste i szybkie w układaniu na dowolnej ścianie. Oczywiście ważne jest proste ułożenie wszystkich elementów, aby całość dobrze się prezentowała.