Winietka z czy bez kokardki?

Coraz częściej na imprezach okolicznościowych ślubach, czy urodzinach możemy spotkać się z winietkami. Pomaga to w zachowaniu porządku i lepszej organizacji imprezy, chodź nie zawsze proste jest znalezienie „swojej” winietki, jeżeli gości jest bardzo dużo, a nie ma tablicy z rozmieszczeniem i numeracją stołów.

Stworzenie idealnej winietki

winietki z kokardką Jest coraz więcej możliwości by stworzyć idealną winietkę. Może ona być jako jedna, wydrukowana i złożona kartka. Wtedy cały projekt tworzony jest komputerowo. Do wyboru mamy kolor jednolity albo dobór motywu np. kwiatów, lub innych elementów. Po obróbce graficznej i wydrukowaniu, są składane i gotowe do użycia. Inaczej wygląda to jeżeli mamy winietkę złożoną z kilku elementów. Wtedy baza, czyli kartka która stanowi podstawę, może mieć kolor jednolity lub posiadać motyw. Na to przyklejana jest z przodu mniejsza karteczka zazwyczaj w białym albo écru kolorze z imieniem i nazwiskiem. Może być przyklejona bezpośrednio do bazy lub umocowana za pomocą dystansów. Przy winietkach możemy zastosować również inne dodatki. Winietki ozdobione mogą być cekinami, mieć dodatkowo warstwę brokatową miedzy bazą a tekstem. Równie często spotykane są winietki z kokardką, która może być zrobiona ze sznureczka by zachować styl rustykalny, lub z satyny co dodaje elegancji. Kolor wtedy jest zazwyczaj taki jak kolor przewodni, a samą kokardkę można zawiązać klasycznie, lub odpowiednio przewiązać, by wyglądała bardziej efektownie.

Wybierając winietkę chcemy, aby była jak najbardziej dobrana do charakteru imprezy. Każda z wybranych winietek ma swój niepowtarzalny i oryginalny wygląd. Ważne jest by była tak dobrana i skonstruowana by była mimo wszystko czytelna i tworzyła całość z resztą dodatków na naszej imprezie.