Właściwe buty korekcyjne

 

Czasami rodzice, choć najczęściej jednak lekarz pediatra, zauważają, że ze stopami dziecka dzieje się coś niepokojącego. W takich okolicznościach konieczna jest jeszcze konsultacja z ortopedą, który wykluczy lub potwierdzi istnienie zwyrodnienia ortopedycznego. Przy potwierdzeniu wady, konieczne będzie zaopatrzenie dziecka w odpowiednie buty korekcyjne.

Czym są buty korekcyjne?

specjalne buty korekcyjne dla dzieciNa rynku obuwniczym możemy znaleźć różnorodne typy obuwia, więc pozwolę sobie poświęcić kilka słów w kwestii, czym są specjalne buty korekcyjne dla dzieci. Po pierwsze, to, co należy dość jasno zaznaczyć – są to buty medyczne, które powinny zostać wykonane – w całości, bądź tylko w postaci wkładki – na specjalne zamówienie, zgodne ze wskazaniami lekarza. Jeśli chodzi o realizację zamówienia na buty korekcyjne, najczęściej jednak opiera się ona na wykonaniu specjalnej wkładki, która umieszczana jest w butach profilaktycznych. Wkładka musi być odpowiedzią na potrzeby związane z korygowaniem danej wady stopy. Ze względu na fakt, iż produkowane są wkładki korekcyjne, możliwe jest wykorzystywanie standardowych modeli butów w zastosowaniu butów medycznych. Dzięki temu dbamy nie tylko o zdrowie naszego dziecka, ale również o jego komfort psychiczny, który nie zostaje zachwiany przez noszenie wyróżniających się pod względem estetycznym butów. Jeśli chodzi o buty korekcyjne, są one produkowane w wielu wzorach, a producenci szczególnie dbają o to, by nie odróżniały się one od standardowego obuwia.

Ciekawym rozwiązaniem stosowanym przez producentów obuwia korekcyjnego jest specjalna podeszwa, dzięki której możemy obserwować, czy dziecko chodzi we właściwy sposób. Doskonale ujawni nam to ścieranie wyznaczonych stref na podeszwie, co zobrazuje też nam postępy w wyrównywaniu wady stopy, która stała się podstawą do zakupu obuwia.