Własne mieszkanie spełnieniem marzeń

Kiedy skończyłem studia dzienne, to miałem jeden plan. Znaleźć dobrze płatną pracę i się wyprowadzić od rodziców. Większość moich znajomych już była samodzielna, ale ja musiałem jeszcze poczekać. Wiedziałem, że z cierpliwością uda mi się wszystko osiągnąć.

Spełnienie marzenia o kupnie własnego mieszkania 

mieszkania świdnicaRodzicom powiedziałem o planie kupna własnego mieszkania a oni uznali tę decyzję za bardzo dojrzałą i obiecali mi pomóc, ponieważ jednak sporo kosztowały nowe mieszkania Świdnica była moim miastem rodzinnym i tutaj zamierzałem osiedlić się na całe życie. Niektórzy z moich kolegów wyjechali, ale nie ja. Kiedy otrzymałem umowę na czas nieokreślony, to wiedziałem, że kupno mieszkania jest w zasięgu ręki, bo każdy bank udzieli mi kredytu hipotecznego. Byłem młody, dobrze zarabiałem i nic nie stało na przeszkodzie. Rodzice zorganizowali naradę rodzinną, na której oznajmili mi, że dołożą mi na nowe mieszkanie. Od razu zacząłem się rozglądać za ofertami mieszkań na sprzedaż. Znalazłem nowe mieszkanie, które znajdowało się w bloku, który na początku roku został wybudowany. Mieściło się ono na pierwszym piętrze i do dyspozycji był dość spory balkon. Mieszkanie było przestronne, ponieważ znajdowała się w nim duża kuchnia, salon i sypialnia. Większe mieszkanie nie było mi potrzebne a to mi się spodobało i dlatego zdecydowałem się je kupić. Nawet nie sądziłem, że tak szybko uda mi się zrealizować to marzenie, niegdyś niemożliwe to zrealizowania. Miałem własne mieszkanie.

Za pieniądze od rodziców urządziłem sobie mieszkanie w nowoczesnym stylu. Kredyt spokojnie sobie spłacałem i nie było to dla mnie tak uciążliwe, bo był on rozłożony na trzydzieści lat. Raty dzięki temu nie były wysokie i mogłem pozwolić sobie na różne przyjemności.