Wybierajmy tylko sprawdzone defektoskopy ultradźwiękowe

 

Jeżeli chcemy kupić defektoskop, żeby móc badać nim określone materiały, to pamiętajmy, że nie jest to zwykły zakup, a wymaga analizy i przemyśleń. Powinien być trafiony i dopasowany do naszych potrzeb. wszystko zależy jak chcemy go używać i do czego ma być przeznaczony. Najpierw musimy sobie określić co konkretnie chcemy badać, z jakiego to jest materiału, jakiej grubości, itp, a następnie musimy określać parametry fal niezbędnych do badania.

Defektoskop dopasowany do potrzeb

sprawdzony defektoskop ultradźwiękowyWszystko zależy od grubości i właściwości materiału, a następnie musimy określić jakie fale muszą mieć właściwości, żeby przenikały przez materiał i dawały nam w miarę realny obraz informacji o jego stanie. Przede wszystkim podstawą jest ustalenie niezbędnych parametrów, a dodatkowo również warunki pracy, gdzie będziemy dokonywać badań, w jakich warunkach właśnie, itp. Wiedząc już co chcemy i co musimy mieć możemy dopiero wówczas zdecydować się na jakiś sprawdzony defektoskop ultradźwiękowy, który okaże się strzałem w dziesiątkę. Defektoskopy raczej nie należą do najtańszych, dlatego trzeba podejść do zakupu na poważnie, żeby wyeliminować jakiekolwiek potencjalne pomyłki. Defektoskop ma być skuteczny i użyteczny, i tylko wtedy, jeżeli taki się okaże, będziemy wiedzieli, że będzie on dobrze badał nasze materiały, bez przekłamań i niejasności.

Oczywiście pamiętajmy, że wiedza to jedna, dobry defektoskop do drugie, ale warto również kłaść nacisk na umiejętną obsługę defektoskopu. Nie każdy to umie i nie każdy umie to robić dobrze,a  tutaj nie ma miejsca na pomyłki, choć i tak badania powinno się powtarzać zawsze, dla pewności, że jego wynik jest ostateczny i prawdziwy. Tylko przy powtarzaniu badań będziemy mieli całkowita pewność, że wynik jest realny i dobry.