Wybierz kierunek Kaszuby

Wakacje na łonie natury? Dlaczego nie?! Wiele zakątków Polski oferuje taką możliwość. Wśród z nich szczególne miejsce zajmują na pewno Kaszuby. Znajdziecie tam i jeziora, i lasy, i pagórki. Poza tym możliwość obcowania ze zwierzętami i wiele innych atrakcji sprawia, że na urlop warto wybrać ten kierunek.

Wiele gospodarstw agroturystycznych na Kaszubach

kaszuby agroturystykaKaszuby z pewnością kuszą tych, którzy urlop chcą spędzić z dala od miejskiego gwaru, hałasu i spalin samochodów. Na miejscu będziecie mieli okazję odpocząć od tłumów, a przy okazji możecie dowiedzieć się, jak żyło się kiedyś. Skanseny, warsztaty tradycyjnego rzemiosła i wiele innych propozycji znajdziecie w tym zielonym zakątku Polski. Jeśli na urlop wybieracie kaszuby agroturystyka jest tym, na co warto się zdecydować. Tego typu gospodarstw jest mnóstwo. Oferują noclegi, ale także wiele atrakcji. Poza obcowaniem z przyrodą na co dzień, poza bliskością natury, między innymi dzikich zwierząt, w wielu miejscach pojawiają się propozycje animacji, jak choćby wspomniane tradycyjne sztuki i rzemiosło – garncarstwo, haft i nie tylko. I oczywiście tradycyjna kuchnia, znana często tylko w tym miejscu. Jesteście ciekawi, macie ochotę spróbować? Proszę bardzo, gościnność mieszkańców sprawi, że będziecie zachwyceni. O jeszcze jednym warto wspomnieć – kaszubska mowa. Także dla niej warto wybrać się w te okolice. Słuchanie tradycyjnych opowieści po kaszubsku z pewnością będzie ciekawym przeżyciem.

Wyjazd na Kaszuby może być świetną odskocznią od codzienności miasta. Natura, tradycyjna kuchnia, możliwość konnych przejażdżek czy wypożyczenia sprzętu wodnego. To wszystko znajdziecie na miejscu. Na oferty noclegowe nie ma co narzekać. Coś dla siebie znajdą tu mniejsze i większe grupy. I to przez cały rok.